Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Nuk jemi turq as sllavë, ne jemi Ilirë - Video

prej Fri 18 Oct 2013 - 20:52
Nuk jemi turq as sllavë, ne jemi Ilirë - Video D51c1437f407366034e78ee2178bd7ef

Myftiu boshnjak i Novi Pazarit, Muamer Zukorliq ka bërë një deklarat bombastike lidhur me prejardhjen e popullit të tij.

Ai në fjalim ka theksuar se populli boshnjak nuk është as turk e as sllav, por janë Ilirë dhe për këtë duhet të mburren sepse civilizimi i tyre është më i vjetri në Balkan.

Më thoni të dashur pse komplekset arkeologjike në Novi Pazar janë të mbyllura për turistët nga ana e sërbëve? Ata e dine se nëse i hapin për vizitorë aty do të vine njerëz të kualifikuar për ti vizituar se do ta kuptojnë se këtu kanë jetuar Ilirët, dhe kjo tokë i përket atyre e jo sërbëve ka theksuar myftiu Muamer Zukorliq./Albtime.com

http://www.albtime.com/public/lajme/5340/nuk-jemi-turq-as-sllave-ne-jemi-ilire-video

https://www.youtube.com/watch?v=iFOUOSBE0RI


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Nuk jemi turq as sllavë, ne jemi Ilirë - Video J5zhxd
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi