Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Sodë buke për flokë të shëndetshëm!!!

prej Thu 14 Mar 2013 - 18:37
Sodë buke për flokë të shëndetshëm!!! Floket-370x290 Flokët tuaj do të duken më të fortë, më të shëndetshem dhe sigurisht me më shumë shkëlqim në qoftëse ju do të heqni tutje për disa javë, të pakten 5 – 6 javë të gjitha produktet e stilimit që gjënden mbi komedinen tuaj.
Por, do t’ju duhet të blini një shampo special pastrimi, dhe normalizimi! Jo domosdoshmërisht duhet t’a blini nëse gjëndet në komedinën tuaj një sasi e mjaftueshme sodë buke pjekëse.
Përbërësit:
Një lugë sodë buke
Uthull molle të bardhë (White vinegar)
Përgatitja:
Përzieni në një pjatë 1 lugë sodë buke së bashku me 2 lugë uthull molle. Me masen e krijuar filloni të lyeni flokët, kryesisht në radhë të parë skalpin e kokës. Punojeni mirë masen mbi kokë dhe mbi të gjithë sasinë e flokëve, e lini të qëndrojë për pak minuta. Shperlani flokët me ujë të vakët dhe hiqeni masken duke e masazhuar koken me bulëzat e gishtave. Asnjëherë mos përdorni thonjët pasi do të arcaroni skalpin e kokës më shumë dhe do të krijonit zbokth./Femina.al


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Sodë buke për flokë të shëndetshëm!!! Bar_glitter_crown_bar
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi