Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Ja cilet meshkujve nuk ju rezistojne dot femrat  Empty Ja cilet meshkujve nuk ju rezistojne dot femrat

Fri 15 Mar 2013 - 17:46
Ja cilet meshkujve nuk ju rezistojne dot femrat  175-370x290

Femrave iu pëlqejnë meshkujt e bukur, me muskuj dhe inteligjent. Por femrat e shkurtra i duan meshkujt e gjatë, ashtu si meshkujt e gjatë pëlqejnë femrat e shkurtra.

Ky fakt u zbulua në një studim sipas të cilit përmasat e partnerit janë një detaj shumë i rëndësishëm në zgjedhjet për krijimin e një lidhje.

Gert Stulp, psikolog në Universitetin e Groningen në Hollandë shpjegon se, “Gjetja e një partneri për tu bashkuar është një proces kompleks. Në 10 mijë çifte angleze të cilët morën pjesë në Millennium Cohort Study, për të kuptuar nëse gjatësia ka rëndësi për femrat, u zbuluan detaje të qarta. Vetëm në 2% të rasteve partnerja ishte më e gjatë se ai, ndërsa në shumicën e rasteve femrat i duan partnerët shumë më të gjatë”.

Stlup shton se flitet për “ligjin e burrit të gjatë”, ku gratë e shkurtra nuk u rezistojnë dot meshkujve të gjatë dhe e kundërta. Ato femra me trup mesatar e preferojnë partnerin me përmasa të ngjashme me të tyre, duke u ndjerë më rehat me këtë tip mashkulli./noa
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

Ja cilet meshkujve nuk ju rezistojne dot femrat  Empty Re: Ja cilet meshkujve nuk ju rezistojne dot femrat

Fri 15 Mar 2013 - 19:14
une vet jam i gjate,po femrat me pelqejne te shkurtera e te gjata grrrr
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi