Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Dënohet për vrasjen e një rabini, lirohet pas 22 vjetësh si i pafajshëm Empty Dënohet për vrasjen e një rabini, lirohet pas 22 vjetësh si i pafajshëm

Fri 22 Mar 2013 - 19:45
Dënohet për vrasjen e një rabini, lirohet pas 22 vjetësh si i pafajshëm 57-300x168
Një 58 vjecar amerikan u la i lirë nga një gjykatë në Bruklin, pasi u shpall i pafajshëm pas më shumë se dy dekadash pas hekurave. Në vitin 1991 David Ranta u shpall fajtor për vrajsen e një rabini hebre dhe kishte humbur të gjitha të drejtat për apelim, deri kur një dëshmitar i atëhershëm, deklaroi disa javë më parë se kishte gënjyer në sallën e gjyqit, lidhur me fajësinë e tij. Dëshmitari tha se kishte qenë një komisar policie që e kishte detyruar për të identifikuar Rantën si autorin e krimit. Kjo ishte dhe dëshmia që e fundosi atë.
”Zoti Ranta, të kërkosh ndjesë për atë që ju keni vuajtur është një nënvlerësim i madh, megjithatë më duhet ta them gjithsesi. Jeni i lirë dhe mos t’iu shoh më këtu”, deklaroi gjykatësja Miriam Cyrulnik, gjatë shpalljes së vendimit.

I lumtur për këtë drejtësi të vonuar Ranta tha për mediat se nuk di se cfarë do të bëjë tani pasi e kishte fjetur mendjen se do e kalonte gjithë jetën në burg.
“Për momentin më duket vetëm sikur jam nën ujë duke notuar. Emocionet më janë mbivendosur”, u shpreh 58 vjecari./alb-observer.com/
Dënohet për vrasjen e një rabini, lirohet pas 22 vjetësh si i pafajshëm 225Dënohet për vrasjen e një rabini, lirohet pas 22 vjetësh si i pafajshëm 320Dënohet për vrasjen e një rabini, lirohet pas 22 vjetësh si i pafajshëm 414Dënohet për vrasjen e një rabini, lirohet pas 22 vjetësh si i pafajshëm 139
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 42
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

Dënohet për vrasjen e një rabini, lirohet pas 22 vjetësh si i pafajshëm Empty Re: Dënohet për vrasjen e një rabini, lirohet pas 22 vjetësh si i pafajshëm

Sun 24 Mar 2013 - 2:55
Une per vete kam nje besim dhe respekt te madh per drejtesine dhe institucionet ligjore ne kte vend, por ja qe nuk eshte hera e pare qe fatkeqesisht dhe kta kane shkelur te drejtat e njeriut me ose pa vetdije...Fatkeqesi e madhe edhe pse me nje fund te lumtur,,, fati tij ta shijonte lirine e merituar me kohe qe iu mohua pa te drejte!!!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi