Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Financieri grek: “SOS, do konfiskojnë depozitat bankare në Greqi nga 29 marsi deri më 1 prill”

prej Mon 25 Mar 2013 - 2:48
Financieri grek: “SOS, do konfiskojnë depozitat bankare në Greqi nga 29 marsi deri më 1 prill” 205-300x225Financieri grek, shumë i njohur dhe i “aprovuar” për parashihet e tij në këtë vend, jep alarmin!
Në një intervistë radiofonike të dhënë para pak orësh, për të shpjeguar krizën ekonomike dhe atë çka po ndodh në Qipro, të cilën e konsideron jashtë normave kapitaliste dhe bankare, jep alarmin për atë çka do të ndodh në Greqi ditët në vazhdim!

“Sistemi bankar, si në Greqi po ashtu dhe në Europë edhe më gjerë, ka falimentuar, nuk mund të qëndroj më! Ndaj dhe kjo vjedhje hapur e depozitave në bankat e Qipros me konfiskimin e 28% të depozitave pas asnjë arsyetim, pasi ato janë depozita të popullit. Me ç’të drejtë eurogroup i konfiskon ato? Duhet bërë kujdes shumë i madh, paralajmëroj depozituesit grekë që të bëjnë kujdes, pasi javën tjetër, nga dt 29 mars deri më 1 prill, do të kemi Bank Holiday dhe askush nuk garanton dhe nuk se çfarë do bëhet me parat që kanë bankat në kasafortat e tyre. Ndaj kujdes, kush mundte të tërheq parat e tij”, deklaroi Financieri i njohur Dhimitris Kazakis./alb-observer.com/

Ndërkohë kërkojmë ndjesë video është në gjuhën greke, por në vijim po ju paraqesim atë:


Financieri grek: “SOS, do konfiskojnë depozitat bankare në Greqi nga 29 marsi deri më 1 prill” Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi