Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Sondazhi: 37 % e shqiptarëve kanë frikë në shtëpitë e tyre, të fundit përsa i përket interesit per p Empty Sondazhi: 37 % e shqiptarëve kanë frikë në shtëpitë e tyre, të fundit përsa i përket interesit per p

Mon 25 Mar 2013 - 11:51
Sondazhi: 37 % e shqiptarëve kanë frikë në shtëpitë e tyre, të fundit përsa i përket interesit per p Sond-300x137Një sondazh i Fondacionit për Shoqërinë e Hapur ka nxjerrë në dritë një fakt shumë interesant, sipas të cilit shqiptarët janë më pak të interesuarit për politikën, krahasuar me 30 vende të botës në të cilat është zhvilluar sondazhi.
Kështu, duke iu referuar shifrave, 73.5 përqind e shqiptarëve thonë se do të dalin në zgjedhje, por vetëm 53 përqind e tyre thonë se e kanë një preferencë të qartë partiake.

Ndërsa 47 përqind e tyre thonë se nuk ndihen në mënyrë të veçantë të afërt me një parti politike.
Sipas sondazhit, shqiptarët janë ndër më mosbesuesit ndaj politikës dhe në këtë drejtim ata janë njësoj si ukrainasit dhe bullgarët. Gjithashtu vendi ynë është ndër 5 vendet më pak të interesuara për politikë
Po kështu shqiptarët janë të fundit në vendet e marra në studim sa i përket sigurisë që kanë për rendin public madje 37 përqind e qytetarëve thonë se nuk ndjehen të sigurt kur janë pranë banesës së tyre nëse është errësirë./alb-observer.com/
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Sondazhi: 37 % e shqiptarëve kanë frikë në shtëpitë e tyre, të fundit përsa i përket interesit per p Empty Re: Sondazhi: 37 % e shqiptarëve kanë frikë në shtëpitë e tyre, të fundit përsa i përket interesit per p

Tue 26 Mar 2013 - 21:55
Po duket qe kane vdekur, se te ishin gjalle do tundej vendi e jo Saliu!!!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi