Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Tju tregoj prinderve, apo jo? Empty Tju tregoj prinderve, apo jo?

Wed 27 Mar 2013 - 21:14
Pershendetje. Une qe po ju shkruaj jam nje vajze 17 vjecare. Para 2 viteve, kisha ekskursion me shkollen ne Shkoder. Kur u ktheva, prinderit kishin shkuar per vizite tek xhaxhai dhe une nuk kisha celes per te hyre ne shtepi. Prandaj, mendova te shkoja tek shtepia e nje shoqeje qe e kisha ne pallat. Pasi trokita, me doli babai i saj, dhe me tha qe shoqja nuk ndodhej aty, por do kthehej shpejt. Keshtu me ftoi brenda per ta pritur, dhe une u futa. Filluam te bisedonim. Here pas here me komplimentonte per format e trupit. Me vone kuptova qe ishte ne gjendje te dehur, dhe papritur ai filloi te abuzonte me mua, per plot 20 minuta. Dola me vrap duke qare dhe prita prinderit jashte deres se shtepise. Fshiva lotet qe te mos dallohesha dhe kur erdhen prinderit nuk kuptuan asgje.

Perpara nje muaji, tek po ngjisja shkallet, me kapi me dhune dhe me futi ne shtepine e tij. Ndodhi e njejta gje. Perseri nuk i tregova prinderve, sepse ai filloi te me kercenonte. Mendova se mbaroi me kaq, por historia u perserit nje jave me vone. E shikoj thuajse cdo dite ne shkallet e pallatit, dhe me kercenon qe nese tregoj gje, do me vrase. Me duket sikur po jetoj ne nje makth. Kur kthehem nga shkolla i ngjis shkallet me vrap qe mos ta shikoj, dhe jam mbyllur ne shtepi, nuk dal me me shoqet nga frika. Ky veprim eshte perseritur 3 here, dhe jam e sigurt qe ai do vazhdoje te beje te njejten gje, por kam edhe turp, edhe frike te flas sepse me kercenon vazhdimisht. Ju lutem me ndihmoni.
Cfare te bej?
TI TREGOJ PRINDERVE, APO JO?

Fb
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

Tju tregoj prinderve, apo jo? Empty Re: Tju tregoj prinderve, apo jo?

Wed 27 Mar 2013 - 21:18
eh mi goc ty me duket se po te pelqen vete se kaq here te paska ndaluar e akoma se ke vendos kujt ti thuash ???
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

Tju tregoj prinderve, apo jo? Empty Re: Tju tregoj prinderve, apo jo?

Wed 27 Mar 2013 - 21:44
sigurisht qe po dhe jo vetem prinderve por edhe policis...persona si ai s'duhet te rrin te lir,sepse pastaj behen te rrezikshem dhe per vajz tjera..mos prit asnje second...por ngrije zerin edhe ti
Gjilanasi
Gjilanasi
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 1810
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjilan
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 25/12/2012
http://wiki.portalikosovar.com/

Tju tregoj prinderve, apo jo? Empty Re: Tju tregoj prinderve, apo jo?

Wed 27 Mar 2013 - 22:26
jo mos ja thuj fare,,,, se te pelqeka kjo gjeeeeeeeeeeee,,,, amon si te ishe pa duar pa kemb pa goj ..... te jetosh ne banes dhe mos bertasesh amonnn

qe pozit kan ren femratt....

mos ja thuj fare po ik ke komshiku me shpeshhh .....
se po ti mos doje ket te ndodhte ,, at her qe heren e par do ju kishe then prinderve.
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 42
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

Tju tregoj prinderve, apo jo? Empty Re: Tju tregoj prinderve, apo jo?

Fri 29 Mar 2013 - 2:28
Boboooo vec me acarojne lajme te tilla...Kta lloj femrash qe s'dine te ruajne as dinjitetin e tyre dhe kthehen ne viktima kur e kane ne dore te jene autoritet i vetes, s'e kuptoj, dicka gabim duhet t'jete dhe me familjen e vajzes qe tregohen kaq indiferente ndaj sjelljes se saj, sepse sado te mundohet ta mbaje te fshehte, nje abuzim i tille e shkaterron trurin e nje adoleshenteje e s'mund ta fshehe per shume kohe...Zot mos na e sprovo nje gje te tille, po ai kafshe s'meriton ta shohe me driten e diellit, po te ishte per mua!!
Sponsored content

Tju tregoj prinderve, apo jo? Empty Re: Tju tregoj prinderve, apo jo?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi