Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Tju tregoj prinderve, apo jo?

prej Wed 27 Mar 2013 - 21:14
Pershendetje. Une qe po ju shkruaj jam nje vajze 17 vjecare. Para 2 viteve, kisha ekskursion me shkollen ne Shkoder. Kur u ktheva, prinderit kishin shkuar per vizite tek xhaxhai dhe une nuk kisha celes per te hyre ne shtepi. Prandaj, mendova te shkoja tek shtepia e nje shoqeje qe e kisha ne pallat. Pasi trokita, me doli babai i saj, dhe me tha qe shoqja nuk ndodhej aty, por do kthehej shpejt. Keshtu me ftoi brenda per ta pritur, dhe une u futa. Filluam te bisedonim. Here pas here me komplimentonte per format e trupit. Me vone kuptova qe ishte ne gjendje te dehur, dhe papritur ai filloi te abuzonte me mua, per plot 20 minuta. Dola me vrap duke qare dhe prita prinderit jashte deres se shtepise. Fshiva lotet qe te mos dallohesha dhe kur erdhen prinderit nuk kuptuan asgje.

Perpara nje muaji, tek po ngjisja shkallet, me kapi me dhune dhe me futi ne shtepine e tij. Ndodhi e njejta gje. Perseri nuk i tregova prinderve, sepse ai filloi te me kercenonte. Mendova se mbaroi me kaq, por historia u perserit nje jave me vone. E shikoj thuajse cdo dite ne shkallet e pallatit, dhe me kercenon qe nese tregoj gje, do me vrase. Me duket sikur po jetoj ne nje makth. Kur kthehem nga shkolla i ngjis shkallet me vrap qe mos ta shikoj, dhe jam mbyllur ne shtepi, nuk dal me me shoqet nga frika. Ky veprim eshte perseritur 3 here, dhe jam e sigurt qe ai do vazhdoje te beje te njejten gje, por kam edhe turp, edhe frike te flas sepse me kercenon vazhdimisht. Ju lutem me ndihmoni.
Cfare te bej?
TI TREGOJ PRINDERVE, APO JO?

Fb


Tju tregoj prinderve, apo jo? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Tju tregoj prinderve, apo jo?

prej Wed 27 Mar 2013 - 21:18
eh mi goc ty me duket se po te pelqen vete se kaq here te paska ndaluar e akoma se ke vendos kujt ti thuash ???
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Tju tregoj prinderve, apo jo?

prej Wed 27 Mar 2013 - 21:44
sigurisht qe po dhe jo vetem prinderve por edhe policis...persona si ai s'duhet te rrin te lir,sepse pastaj behen te rrezikshem dhe per vajz tjera..mos prit asnje second...por ngrije zerin edhe ti


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Tju tregoj prinderve, apo jo? Image
Gjilanasi
Gjilanasi
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 1810
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjilan
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 25/12/2012
http://wiki.portalikosovar.com/

default Re: Tju tregoj prinderve, apo jo?

prej Wed 27 Mar 2013 - 22:26
jo mos ja thuj fare,,,, se te pelqeka kjo gjeeeeeeeeeeee,,,, amon si te ishe pa duar pa kemb pa goj ..... te jetosh ne banes dhe mos bertasesh amonnn

qe pozit kan ren femratt....

mos ja thuj fare po ik ke komshiku me shpeshhh .....
se po ti mos doje ket te ndodhte ,, at her qe heren e par do ju kishe then prinderve.


Nuk më vjen keq për njerëzit që kam humbur me kalimin e kohës, por për kohën që kam humbur me disa njerëz..!!


Faleminderit atyre qe me urrejne
-Me bete nje njeri me te forte ! ...
Faleminderit atyre qe me kan zili !
-Me bete te ndjehem i vecante ! ...
Faleminderit atyre qe me kan ne zemer ! -
-Me bete te ndihem i rendesishem ! ...
Faleminderit atyre qe iken !
-Me mesuat qe asgje nuk zgjat pergjithmone ! ...
Faleminderit atyre qe qendruan me mua !
-Me mesuat kush jane miqte e vertete !!
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Tju tregoj prinderve, apo jo?

prej Fri 29 Mar 2013 - 2:28
Boboooo vec me acarojne lajme te tilla...Kta lloj femrash qe s'dine te ruajne as dinjitetin e tyre dhe kthehen ne viktima kur e kane ne dore te jene autoritet i vetes, s'e kuptoj, dicka gabim duhet t'jete dhe me familjen e vajzes qe tregohen kaq indiferente ndaj sjelljes se saj, sepse sado te mundohet ta mbaje te fshehte, nje abuzim i tille e shkaterron trurin e nje adoleshenteje e s'mund ta fshehe per shume kohe...Zot mos na e sprovo nje gje te tille, po ai kafshe s'meriton ta shohe me driten e diellit, po te ishte per mua!!


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Tju tregoj prinderve, apo jo? Bar_glitter_crown_bar
Sponsored content

default Re: Tju tregoj prinderve, apo jo?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi