Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

A janë femrat më të bukura në moshën 29-vjeçare? Empty A janë femrat më të bukura në moshën 29-vjeçare?

Thu 28 Mar 2013 - 12:26
A janë femrat më të bukura në moshën 29-vjeçare? Grate-300x210

Sipas studimit më të ri rreth moshës, të bërë në SHBA, meshkujt mendojnë se femrat janë më të bukura në moshën 29-vjeçare, por më joshëset janë në të 30-at. Me qëllim që të shihnin se çka mendojnë meshkujt dhe femrat rreth ndryshimeve të pamjes së femrave me kalimin e viteve, rreth efekteve të kirurgjisë plastike dhe rreth asaj se a bëhet seksi më i mirë me kalimin e viteve, revista “Allure” i ka anketuar më shumë se 2000 persona në SHBA. Rezultatet e anketës kanë treguar se meshkujt më së shumti kanë vetëbesim nga mosha 50 deri 69 vjet, derisa femrat kulmin e vetëbesimit të tyre seksual e arrijnë midis moshës 18 dhe 29 vjet. Një shembull të mirë të këtij kombinimi e paraqesin edhe Alec Baldwin (54 vjeç) dhe gruaja e tij e re, Hilaria (28 vjeç). Edhe pse 57% e të anketuarve pajtohen se seksi me kalimin e viteve bëhet më i mirë, vetëm një e treta e meshkujve nga gjenerata “baby boom” thonë se u pëlqejnë femrat që janë moshatare me ta, por 36% të meshkujve të moshës nga 18 deri 29 vjet, mendojnë se femrat më të vjetra janë më seksi. Gati të gjithë – 84% të meshkujve dhe 91% të femrave – pajtohen se femrat, më shumë se meshkujt i janë ekspozuar presionit që të duken më të reja sesa që janë në të vërtetë. Për këtë shkak, është logjike që vetëm 34% e meshkujve brengosen rreth shenjave të pleqërisë, krahasuar me 56% të femrave./shqipmedia
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 42
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

A janë femrat më të bukura në moshën 29-vjeçare? Empty Re: A janë femrat më të bukura në moshën 29-vjeçare?

Fri 29 Mar 2013 - 0:59
Plotesisht dakort..Rezultatet e ktij studimi po me pelqejne vertet, dhe disa prej ktyrefakteve te lartpermendura i kam provuar dhe ne jeten time Very Happy
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

A janë femrat më të bukura në moshën 29-vjeçare? Empty Re: A janë femrat më të bukura në moshën 29-vjeçare?

Fri 29 Mar 2013 - 3:02
eh mosha ideale kukuku
Sponsored content

A janë femrat më të bukura në moshën 29-vjeçare? Empty Re: A janë femrat më të bukura në moshën 29-vjeçare?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi