Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Femrat 35 vjeçare ndihen të bukura dhe te vetvleresuara Empty Femrat 35 vjeçare ndihen të bukura dhe te vetvleresuara

Tue 1 May 2012 - 20:52
Më shumë se freskia e adoleshencës dhe shkëlqimi i 20 viteve, për femrat maksimumi i bukurisë dhe vetëvlerësimit arrihet në moshën 35-vjeçare. Të paktën kështu kakonkluduar një sondazh i publikuar në shtypin britanik.Sipas kërkuesëve, pas shumë vitesheksperimentesh që lidhen më modelin e flokëve, veshjet dhe trukun, femrat pasi kanë kaluar 35 vite fitojnë besim në vetvete për mënyren sesi janë dhe se si duken përballë të tjerëvë me imazhin e tyre.Rezultati? Ndihen më të sigurta dhe elegante, dhe në sytë e të tjerëve u duket vetja të papërmbajtshme. Pra, pas 30 vitesh femra ndihet më e sigurt dhe më rehat me pamjen e saj pavarësisht viteve që kalojnë. Ndërkohë, 3 në 4 femra mendojnë se stili i tyre është përmisuar me kalimin e kohës.
Dhe në rast se piku arrihet në 35-vjeç duket se edhe më pas femrat s’ja kalojnë keq, madje shumë prej tyre ndihen të tilla edhe në moshën 56-vjeçare.
Ekspertët e studimit shtojnë se besimi në vetvete, njohuritë dhe urtësia janë esenciale që të ndiheni mirë me veten. Pasi sipas tyre, edhe po t’i kesh të gjitha të modës por nëse s’ke besim në vetvete apo në stilin tënd është gjithçka e humbur.
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

Femrat 35 vjeçare ndihen të bukura dhe te vetvleresuara Empty Re: Femrat 35 vjeçare ndihen të bukura dhe te vetvleresuara

Tue 1 May 2012 - 22:00
shef ti mbas 35 qenka jeta
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi