Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 42
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

Histori dashurie nga vajza e natës!! Empty Histori dashurie nga vajza e natës!!

Fri 29 Mar 2013 - 21:21
Histori dashurie nga vajza e natës!! Ladyalbania-Histori-dashurie-nga-vajza-e-nates-001
Ishte data 30.04.2012 kur u takova për herë të parë me një femër që ndjen si unë. U njohëm rastesisht në facebook, më bëri kërkesë miqësie. Me aq sa pash në foto më pëlqeu, ishte tepër e mirë. Kisha kohë që prisja të njihesha me ndonjë vajzë dhe ja, fati më erdhi dhe mua në derë. E pranova ftesën dhe filluam të flisnim gjatë në inbox derisa më kërkoi numrin e celularit. Sapo ia dhashë numrin më telefonoi, më bëri për vete ai zë. Flisnim gjatë në telefon, shkëmbenim mendime nga më të ndryshmet, pak nga pak po dashurohesha me atë njeri. Vendosëm të takoheshim.

Meqënëse jemi nga qytete të ndryshëm vendosëm të takoheshim në Durrës, gjysëm rruge unë, gjysëm ajo. Ajo kishte makinën e saj dhe arriti para meje. Si për inat furgoni me të cilin po udhëtoja u prish rrugës dhe unë u vonova që në takimin e parë. Ishte pak me nerva por kaloi... Kur u takuam më filluan të dridhurat, fillova të kisha emocione që nuk i kisha provuar më parë. Hipa në makinën e saj dhe shkuam diku për kafe. U ulëm në një lokal në breg të detit e filluam të flisnim më shumë për jetët tona e për lidhjet që kemi patur. Nuk ngopesha duke e parë, ishte aq e mirë...

Pasi mbaruam kafen u ngritëm për të gjetur ndonjë vend ku të kishim më shumë privatësi. Ndaluam në mes të pyllit të Golemit, ajo shtriu sediljen dhe unë u ula në prehërin e saj. Po dridhesha nga emocionet, i afrohem dhe i puth ëmbël buzët. Më pa, qeshi dhe filloi të më prekte të gjithë trupin e të putheshim me epsh. Hera e parë që puthja një femër ashtu, e ndjeja shumë, nuk ngopesha... Aty u lidhëm dhe më premtoi që nuk do më linte për askënd e për asgjë, e të them të drejtën e mbajti fjalën.

Gjithë këto muaj i kemi kaluar bashkë, kemi fjetur e kemi bërë pushimet bashkë. Me pak fjalë lidhja jonë vazhdon edhe sot e kësaj dite, jemi pak larg por bëjmë të pamundurën që të takohemi sa më shpesh. Gjithë kjo pritje ka vlejtur pasi unë në tetor filloj shkollën në Tiranë dhe do bashkëjetojmë të dyja. Eshtë gjëja më e bukur që më ka ndodhur në jetë, e kam jetën time e të uroj mos ndahemi asnjëherë!
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

Histori dashurie nga vajza e natës!! Empty Re: Histori dashurie nga vajza e natës!!

Fri 29 Mar 2013 - 21:25
rrushhh sa na jane shtuar dhe keto mer
spo na lene femer ne kembe spo na lene... eee
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 42
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

Histori dashurie nga vajza e natës!! Empty Re: Histori dashurie nga vajza e natës!!

Fri 29 Mar 2013 - 21:35
Gjithkush rriskun e vet Ronco, e shikon ca behet, te shkathte dynjaja Histori dashurie nga vajza e natës!! 1698836746 Histori dashurie nga vajza e natës!! 1698836746
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

Histori dashurie nga vajza e natës!! Empty Re: Histori dashurie nga vajza e natës!!

Fri 29 Mar 2013 - 21:39
e pra per tu habit
dhe duken femra normale ..
por afrohen me femra
e kisha nje atje ku punoja ne new york
dhe e di si i bonte syte kur kalonte nai femer e mire me keq se ne meshkujt
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 42
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

Histori dashurie nga vajza e natës!! Empty Re: Histori dashurie nga vajza e natës!!

Fri 29 Mar 2013 - 22:07
Hahahahhhahahahha si do ta kesh shikuar ti?/ grrrr
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

Histori dashurie nga vajza e natës!! Empty Re: Histori dashurie nga vajza e natës!!

Fri 29 Mar 2013 - 22:11
sikur do e haja te gjalle dihet ajo pune
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 42
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

Histori dashurie nga vajza e natës!! Empty Re: Histori dashurie nga vajza e natës!!

Fri 29 Mar 2013 - 22:14
Histori dashurie nga vajza e natës!! 1698836746 Histori dashurie nga vajza e natës!! 1698836746 Histori dashurie nga vajza e natës!! 1698836746 Ma mori mendja, te kam parasysh komplet duke ec perpara dhe me koke mbrapa grrrr grrrr grrrr
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

Histori dashurie nga vajza e natës!! Empty Re: Histori dashurie nga vajza e natës!!

Fri 29 Mar 2013 - 22:16
jo une nuk heci fare ndal;oj ne vend dhe them cfare fati po kalon para dere grrrr
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 42
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

Histori dashurie nga vajza e natës!! Empty Re: Histori dashurie nga vajza e natës!!

Fri 29 Mar 2013 - 22:21
haahahhahhaahaahhahaahhaahha ouuuuuuu edhe me keq, sa m'ke bere te qesh Histori dashurie nga vajza e natës!! 1698836746 Histori dashurie nga vajza e natës!! 1698836746
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

Histori dashurie nga vajza e natës!! Empty Re: Histori dashurie nga vajza e natës!!

Fri 29 Mar 2013 - 22:26
e keshtu eshte kur jeton ne brooklyn
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

Histori dashurie nga vajza e natës!! Empty Re: Histori dashurie nga vajza e natës!!

Fri 29 Mar 2013 - 23:44
Message reputation : 100% (1 vote)
Shume bukur vajza !
Gjithesesi keto lloje dashurish , jane interesante per t'u studjuar dhe per t'u analizuar , nqs leme , Mentalitetin shqipetare jashte kesaj , mund te kuptojme dhe diçka thelbesore te nje lidhjeje .

Sot shume lidhje falementojne , shume meshkuj shkojne me femra te ndryshme , lidhja i humbet sigurite , nderkohe shume femra jane shpesh te dhunuara dhe brenda nje krevati martesor , kjo i çon ato te mos besojne dhe me tek Dashuria (Burre - Grua) sepse lendohen , madje dhe Fizikisht .
Dhe raporti fiziki , mashkull femer , i bie te jete me i çmueshem per mashkullin se sa per femren dhe pse ekziston ajo fjala , kur kruan veshin kush e shijon me teper , por sipas meje nuk ka lidhje aspak .

Raporti mashkull femer , eshte harmonik dhe eshte ndertuar per te Krijuar qenie njerezore , jo per te ç'njerezuar kete lloje raporti , nepermjet Sex-it dhe ta perdorim e shperdorim , duke keqtrajtuar te tjeret .

Sot shoqeria jone po falementon ne cdo lloj sensi .
Te medhenjte jane teper te vegjel dhe ne te vegjelit jemi bere te medhenje dhe me halle mbi supe , kjo eviton qe ne nje kohe te tille te arrihet te mendohet shume here dhe te ndertosh nje raport te Komplikuar me nje mashkull , i cili me shume sot Paragjykon dhe Pretendon , ku shume rralle di te fale !!
Do ne radhe te pare KOHE , Leke , Mundim dhe shume te tjera .

Nuk flas nga eksperienca personale sepse nuk ka lidhje aspak me kete qe po tregoje por mendoje se sot ka shume Urrejte, gjykime e paragjykime , kur ne vete jemi ata qe i Krijojme dhe ne qe i vuajme sepse PAK DHE RRALLE here ka dashuri .

Atehere kjo i detyron disa njerez , me karakter te brishte t'u drejtohen te tjera shijeve , duke perbuzur Mentalitetin paragjykues .

Une nuk i paragjykoje , por thjeshte mendoje se .....disa gjera Private si cdo lidhje , duhet te vazhdoje te jete e tille .
Sepse cdo lidhje ka brishtesine e saj dhe ne ndertim e siper .....kushdo mund ta prishi.
Dhe shyqyr o Perendi , ka dhe Persona qe mbjellin dashuri ... se ngelem duke degjuar Perdhunime dhe Dhunime .
Sponsored content

Histori dashurie nga vajza e natës!! Empty Re: Histori dashurie nga vajza e natës!!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi