Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë? Empty Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë?

Fri 10 Dec 2010 - 10:26
Jeta eshte kjo qe na ve gjithmon ne prova te ndryshme, ndonjeher dhe jam bere pishman jo te gjitha gjerat na shkojne ashtu siq duam ne, ndonjeher dhe zhgenjehemi , por jan raste te pakta keto qe jam bere ndoshta pishman , ne pergjithsi zgjedhjet e mia jan gjithmon me shum kujdes ne radhe te pare e mendoj se ke kjo zgjedhej sa te mira dhe te keqija mund te me sjell dhe vetem kur jam e sigurt deri diku se 100%asnjeher smund te jemi te sigur per asgje Very Happy
Amelia
Amelia
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 6705
<b>Hobi</b> Hobi : Ngacmimet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi torte
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/08/2010

Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë? Empty Re: Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë?

Fri 10 Dec 2010 - 16:52
ne disa gjera po
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë? Empty Re: Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë?

Wed 15 Dec 2010 - 20:36
eshte e qarte se njeriu asnjehere nuk bene ndonje zgjidhje te persosur,pervoja e jetes te meson perhere e me shume,keshtu kalojne vitet dhe jeta.
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë? Empty Re: Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë?

Fri 17 Dec 2010 - 18:11
Nuk pendohem. Kur gjërat i dua, i bëj dhe nuk pendohem. Nuk kam kaluar gjëra për të cilat të pendohem. Ka gjëra që nuk do doja ti kisha bërë. Besoj se kjo u ndodh të gjithëve.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë? Empty Re: Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë?

Fri 17 Dec 2010 - 18:20
ndodh per gjera qe kam kuptuar me vone se isha gabim edhe te jem penduar,sidomos kur ato gabime cekin e persona te tret qe skan lidhje...
Amelia
Amelia
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 6705
<b>Hobi</b> Hobi : Ngacmimet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi torte
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/08/2010

Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë? Empty Re: Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë?

Sat 18 Dec 2010 - 17:05
tek ca gjera po
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë? Empty Re: Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë?

Fri 24 Dec 2010 - 9:13
Ne jeten time si Klea flas kam gabuar shum here jam rrezuar shum here jam ngritur kam zgjidhur po sjam penduar per ate qe bej o kam bere nuk pendohem se edhe nese gaboj gabimet me japin mesim gjithmone ..gjithmone thone njeriu nese gabon peson po ne jete meson
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë? Empty Re: Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë?

Fri 24 Dec 2010 - 15:06
Une mund te them qe ka shume gjera qe jam ber pishman. Shpesh her edhe mendoj per to, nqs koha do mundesht te kthehesh mbrapa c'fare do mundesha te regulloja nga e kaluara dhe kur i kthej syte kaq mbrapa ne kohe e vetmja gje qe mund te shikoj jan gabimet dhe vendosjet e gabuara te jetes. Dhe behem pishman ndonjeher sepse c'do gabim shikoj qe vjen nga nxitimi dhe asgje me shume. Une e di se kush jam dhe se cfare bej nqs eshte vendosmeria ime, e bej me nje paramendim por shpesh her nuk gjendet njeri te gjykoj ose te shqyrtoj veprimin tim dhe keshtu qe shpesh her dal gabuar, dhe dita kalon dhe gabimi ngelet ne memorie duke e njollosur nje faqe te jetes. Shume gabime bejne shume njolla dhe shume mendime per te kaluaren dhe deshtimet e jetes sjellin nje jete te derformuar, ndoshta nje jete qe je ber pishman qe e jeton ne kete lloj menyre. Por asgje nuk mund te kthehet mbrapa dhe as te ardhmen nuk mund ta dime. E kaluara ngelet ne memorie dhe e ardhmja ne endra, e vetmja qe ngelet, realiteti.... duhet jetuar pa gabime. Kete gje ndoshta do mundem ta arij duke folur me pak dhe duke mesuar me shume, duke u bere me e urte ne mendimet e mia dhe duke vendosur pa frike dhe pa dyshim se ajo qe do vendos nuk do jet dicka qe do me bej te pendohem me vone ose te me bej pishman....
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë? Empty Re: Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë?

Fri 24 Dec 2010 - 16:16
Nuk Jam penduar per asgje Deri me tani Per zhgjedhnej e menyres se jetes sime ,Nuk edi ndoshta ndodhe te pendohem me vone per vendimet qe do marrr ne te ardhmen!
Agnesa
Agnesa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1536
<b>Hobi</b> Hobi : Shetitjet, ne ditet me shi!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne shoqerine tuaj!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/12/2010

Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë? Empty Re: Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë?

Fri 24 Dec 2010 - 19:32
Pergjithesisht per cdo gje qe bej ne jete, mendohem mire,mundohem ta shoh dhe ta peshoj ne te gjitha kendveshtrimet e mundeshme dhe ne vartesi te rezultatit qe me nxjerr "peshorja" veproj, por ndonjehere ndodh edhe te kthesh koken prapa dhe te rendesh perpara me sa fuqi ke, sepse ne momentin kur kthen koken prapa ka dicka qe te mundon, ka dicka te cilen mund ta kishe bere edhe me mire.
Malvina
Malvina
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 80
<b>Postime</b> Postime : 3690
<b>Hobi</b> Hobi : wow
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ketu
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 11/12/2010

Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë? Empty Re: Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë?

Fri 24 Dec 2010 - 22:59
jam bere per ca zgjedhje po per me te rendesishmen jo kurre
Salomi
Salomi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 2617
<b>Hobi</b> Hobi : shoping
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne zemren e Shqiperise
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/02/2010

Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë? Empty Re: Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë?

Fri 24 Dec 2010 - 23:19
se di cdo te thote fjala pishman e jo te behem e till Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë? 45550
Malvina
Malvina
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 80
<b>Postime</b> Postime : 3690
<b>Hobi</b> Hobi : wow
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ketu
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 11/12/2010

Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë? Empty Re: Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë?

Fri 24 Dec 2010 - 23:32
jo asnjehere
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë? Empty Re: Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë?

Sat 25 Dec 2010 - 1:30
Kam ber gabime ne jeten time po i perseris prap edhe pishman nuk behem kurre sepse vete jeta te meson te gabosh
Sponsored content

Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë? Empty Re: Jeni bërë pishman për zgjedhjet që keni bërë në Jetë?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi