Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

Nje mesuese shume e bukur qe nuk u martua kurre……pse??? Empty Nje mesuese shume e bukur qe nuk u martua kurre……pse???

Wed 10 Apr 2013 - 23:50
Message reputation : 100% (1 vote)
Nje mesuese shume e bukur qe nuk u martua kurre……pse??? 48039_442910892462445_1522981985_n



Nje mesuese ne nje shkolle vazhdimisht shqetesohej nga pyetjet e kolegeve te saja …pse nuk martohesh…ti je shume e bukur…c’te pengon te martohesh etj…?

Nje dite, mesuesja vendosi t’u tregoje shkakun pse nuk martohej. Fillon refimin e saj:
Ne lagjen time jetonte nje grua e cila kishte lindur 5 vajza ndersa burri i saj e kishte kercnuar ate duke i thene se nese lind edhe te 6-ten vajze, ai do ta divorconte ate. Dhe vertete, femiu i gjashte ishte vajze. Pasi lindi vajza e gjaste, babai merr foshnjen dhe pas namazit te Jacise e vendos te dera e xhamise, kur shkoi ne namazin e Sabahut foshnja ende qendronte aty, nuk e kishte mare njeri. E mori dhe e coi ne shtepi. Cdo nate pas jacie e vendoste te xhamia por ne mengjes perseri e gjente aty. Kaluan 7 dite ne kete gjendje. Nena e gjore vazhdimisht lutej per vajzen e braktisur nga babai zemergure… Burri merzitet nga kjo gjendje dhe e con vajzen ne shtepi ndersa nena gezohet tejmase kur e sheh vajzen ne shtepi. Kaloi nje kohe dhe nena perseri mbeti shtatzene por u shtua dhe ankthi i saj nga frika qe mos te linde vajze perseri. Por All-llahu kishte caktuar dicka tjeter, lindi djale mirepo pas lindjes se djalit i vdes vajza e madhe dhe sa here qe lindtte nga nje djale i vdisnin vajzat derisa i vdiqen 5 vajzat por nga ana tjeter i linden gjithsej 5 djem. Vajza qe donte ta brektiste babai, ishte e vetmja vajze qe mbeti gjalle dhe 5 djemte.

Kaloi nje kohe, vajza dhe vellezerit e saje u rriten ndersa nena e tyre e shkrete vdiq.
………………………………………………………………………………………………
Mesuesja e bukur (e pamartuar) i pyeti koleget e saja: A e dini se kush eshte ajo vajza qe jetoi dhe u rrit ne gjirin familjar mes 5 vellezerve? Une jam ajo, tha mesuesja.

Une nuk jam martuar pasi te 5 djemte e kane braktisur babin tim te moshuar, ata jane larguar nga shtepia dhe vijne ta vizitojne babin nje here ne muaj apo ne dy muaj ndersa une vazhdimisht kujdesem per babain tim qe ka dashur te me braktise nga shtepia. Tani babai im eshte nje plak i moshuar ndersa une par ate tani pasi u punesova, paguaj shofer personal dhe sherbetore qe gatuan dhe pastron shtepine dhe lane teshat e babait tim. Sa here qe hyj ne shtepi, babai im nga pendimi vazhdimisht qane per ate qe ka bere me mua ndersa une vazhdoj ta ngushelloje duke i thene; TA KAM FALUR I DASHUR BABA…
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

Nje mesuese shume e bukur qe nuk u martua kurre……pse??? Empty Re: Nje mesuese shume e bukur qe nuk u martua kurre……pse???

Wed 10 Apr 2013 - 23:52
Nje histori shume prekese qe ka nje domethenje shume te madhe..

Shqiptaret cdohere kane cenuar te drejten e nje grua, kjo dmth se edhe pse kishte 5 djem prap se prap vajza eshte ajo qe u kujdes per babain e saj i cili deshti t'a hiqte qafes....
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

Nje mesuese shume e bukur qe nuk u martua kurre……pse??? Empty Re: Nje mesuese shume e bukur qe nuk u martua kurre……pse???

Wed 10 Apr 2013 - 23:59
morali
??????????????????
kur ta fut dhe baba jot
cfare pret nga te tjeret ??????????????????
histori rrenqethese ...
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

Nje mesuese shume e bukur qe nuk u martua kurre……pse??? Empty Re: Nje mesuese shume e bukur qe nuk u martua kurre……pse???

Thu 11 Apr 2013 - 0:35
E pra kerkoi djale, ja qe ne fund prap se prap u kujdes vajza...
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

Nje mesuese shume e bukur qe nuk u martua kurre……pse??? Empty Re: Nje mesuese shume e bukur qe nuk u martua kurre……pse???

Thu 11 Apr 2013 - 10:07
Kjo eshte e meta e fanatizmit dhe obsesionit ose e zakoneve te vjetra ,qe mund te bjere preh edhe nje prind..
olsi
olsi
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1015
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/09/2012

Nje mesuese shume e bukur qe nuk u martua kurre……pse??? Empty Re: Nje mesuese shume e bukur qe nuk u martua kurre……pse???

Thu 11 Apr 2013 - 11:53
Ore historin e kuptova une, por nuk kuptova pse nuk martohet kjo, ca e pengon???

kane ndodhur edhe histori me te dhimbeshme se kjo, kur burri e ka vrar gruan shtatzane kur mori vesht se e kishte vajze, ketu ne shqiperi ka ndodhur
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Nje mesuese shume e bukur qe nuk u martua kurre……pse??? Empty Re: Nje mesuese shume e bukur qe nuk u martua kurre……pse???

Thu 11 Apr 2013 - 12:15
olsi shkruajti:Ore historin e kuptova une, por nuk kuptova pse nuk martohet kjo, ca e pengon???

kane ndodhur edhe histori me te dhimbeshme se kjo, kur burri e ka vrar gruan shtatzane kur mori vesht se e kishte vajze, ketu ne shqiperi ka ndodhur

Po more po e dime qe ka e me keq por morali i temes eshte se gocat bejne me shume per shtepine,nenen,baben,vellane ndersa vellai ngren by... e ik...megjithse mashkulli mbahet si trashegimtar ai qe do mbaje pleqte por ne fakt dhe realisht kjo nuk qendron shume...Une kam hasur e ne te tille rast ku burri vjen ne martenitet e pyet gruan nga dritarja cfare gjinie eshte ajo i tha me koken ulur e merzitur duke dit mendjen e burrit te vete qe eshte vajze dhe ai i ka mallkuar e qe ne ate moment eshte zhduk,,Se atehere skish perparuar kaq shume mjekesia ku te shikonte ne shtatzani akoma gjinine e femijes...
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

Nje mesuese shume e bukur qe nuk u martua kurre……pse??? Empty Re: Nje mesuese shume e bukur qe nuk u martua kurre……pse???

Thu 11 Apr 2013 - 21:23
olsi shkruajti:Ore historin e kuptova une, por nuk kuptova pse nuk martohet kjo, ca e pengon???

E pengon se nuk mund t'a le babin vetem dhe te kujdeset per ate !!!
Arian 123
Arian 123
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 4194
<b>Hobi</b> Hobi : Shume.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/08/2012

Nje mesuese shume e bukur qe nuk u martua kurre……pse??? Empty Re: Nje mesuese shume e bukur qe nuk u martua kurre……pse???

Thu 11 Apr 2013 - 22:11
E po me babin nuk shkohet te burri.Hahahaha le te rri e pa martuar.Sado e bukur te jete ajo mesuesja nuk i duhete gje kujte.
Sponsored content

Nje mesuese shume e bukur qe nuk u martua kurre……pse??? Empty Re: Nje mesuese shume e bukur qe nuk u martua kurre……pse???

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi