Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Shqiptari, veteran i luftës në Irak: “ U ktheva në Shqipëri por nuk më morën as polic pasi nuk merre Empty Shqiptari, veteran i luftës në Irak: “ U ktheva në Shqipëri por nuk më morën as polic pasi nuk merre

Mon 22 Apr 2013 - 14:05
Shqiptari, veteran i luftës në Irak: “ U ktheva në Shqipëri por nuk më morën as polic pasi nuk merre MikeMike Mileri, një shqiptar që larguar në Amerikë që në moshën 9-vjeçare dhe u angazhua në Ushtrinë Amerikane që në vitin 2002, ka rrëfyer në një intervistë mediatike se edhe pse është vlerësuar deri në maksimum nga një shtet i huaj dhe është nëpërkëmbur nga shteti i tij.
Kështu veterani i luftës së Irakut, vlerësuar me disa çmime nga amerkianët sui “Purple Heart”, “Combat Action badge”, “Commination Medal” thotë se u kthye në Shqipëri për të dhënë kontributin e tij me njohuritë e marra në Amerikë
“Shkova në Ministri të Brendshme, fola me zyrtar të lartë atje dhe pyetja e parë që më bëri ishte : “Çfarë je?” . Dhe unë përgjigjia e parë e parë , se jemi mësuar këtu në Amerikë që kur të pyesin ca “ça je?”, i thua që “jam shqiptar” me buzëqeshje, por ça je më tha , a je me të majtën a me të djathtën.I thashë që unë s’merrem me ato, me politikë ose me asgjë,por në qoftëse ti më jep një shans në provim si gjithë të tjerët me provime, me të tëra, dhe në qoftëse unë i plotësoj kriteret që duhen në punën që kërkoj, unë do të ndjek Kushtetutën dhe çfarë të më thotë superiori im, ai që do të jetë më sipër meje”, rrëfen Mike.
Dhe përgjigjia që ai ka marrë nga zyrtari ishte shumë e rëndë për të: “Shiko, me mentalitetin tënd nuk zgjat shumë, por shko aty ku ke valigjet, merri valixhet, hip në aeroport dhe shko mbrapa andej nga ke ardhë’’./alb-observer.com/
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

Shqiptari, veteran i luftës në Irak: “ U ktheva në Shqipëri por nuk më morën as polic pasi nuk merre Empty Re: Shqiptari, veteran i luftës në Irak: “ U ktheva në Shqipëri por nuk më morën as polic pasi nuk merre

Mon 22 Apr 2013 - 15:12
Personat qe kan shkuar ne luft ne Irak nuk jan mir me mendjen !! po edhe kur kthehen ma jan te smut dhe me te meta ,mendore..thjesht te smur Psiqikisht..
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi