Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Ankohet transeksuali: “Më vunë në burg me meshkujt” Empty Ankohet transeksuali: “Më vunë në burg me meshkujt”

Tue 23 Apr 2013 - 14:46
Ankohet transeksuali: “Më vunë në burg me meshkujt” Ashley-300x225Ashley Del Valle, një transseksual amerikan, i cili ka rreth 20 vite që jeton si femër është ankuar se pas arrestimit për ekspozim të tepërt në public, ai është vënë në burgun e meshkujve. Ai u ndalua nga policia pasi kishte dalë pa reçipeta duke treguar gjoksin, por 38-vjeçari i hedh poshtë akuzat duke thënë se kishte veshur një bluzë transparente. Atë e futën në burgun e Catham County Jail ku qëndroi për katër ditë derisa familjarët paguan garancinë. Kur doli ai u ankua se “fqinjët” e tij e kanë sharë dhe ngacmuar gjatë gjithë kohës dhe ai duhet të ishte cuar në burgun e grave.
“Ata nuk e dinin ku të më fusnin. Të burgosurit e rinj nuk mbaheshin. Ishte torturë e vërtetë”, tha Ashley.
Nga ana tjetër drejtori i burgut e mbrojti vendimin e tij për ta cuar tek meshkujt pasi u klasifikua mashkull nga policia. “Dua të sqaroj se Ashley është mashkull. Ka bërë operacion gjoksin, por teknikisht është burrë. Kur hasim në të burgosur të tillë, ne gjithmonë kemi kujdes. I vendosim në qeli të ndara dhe i izolojmë.”, tha drejtori./alb-observer.com/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi