Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

default Itali, shkatërrohet celula islamike

Tue 30 Apr 2013 - 11:33
Itali, shkatërrohet celula islamike Karabinieri-maske

Një celulë islamike me bazë në tre rajone të Italisë dhe në Belgjikë është shkatërruar nga karabinierët e vendit fqinj, të cilët kanë arrestuar gjashtë persona.

Lajmin e bëjnë të ditur mediat italiane, sipas të cilave personat e arrestuar akuzohen për organizim të terrorizmit ndërkombëtar dhe nxitjen e urrejtjes mes racave.

Personat e arrestuar, mes bëhet e ditur, janë shtetas marokenë dhe tunizianë dhe kanë qenë në kontakte të ngushta me eksponentë të spikatur të terrorizmit ndërkombëtar.

Hetimet për këtë celulë kishin nisur në vitin 2007 përmes monitorimit të aktiviteteve të disa emigrantëve dhe duke mbikëqyrur telefonatat e tyre dhe pikat e internetit.

Gjashtë të arrestuarit bënin thirrje për luftë të shenjtë dhe sulme vetëvrasëse në Perëndim dhe në zonat e luftës, kanë treguar hetimet e kryera nga Reparti i Operacioneve Speciale.

Gjithashtu, hetuesit kanë zbuluar ushtrimin e indoktrinimit ndaj anëtarëve të rinj, që bëhej edhe përmes dokumenteve audio dhe video, në të cilat bëhej thirrje për atentate vetëvrasëse.

Gjithashtu, ata kishin treguar në disa raste urrejtjen ndaj vendeve “pa besim”, siç i quanin ata, si Shtetet e Bashkuara, Italia e shtete të tjera.
/TchNjë shpirt i pastër shkëlqen edhe nën rroba të leckosura

Itali, shkatërrohet celula islamike 1t7y1w
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 44
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Itali, shkatërrohet celula islamike

Tue 30 Apr 2013 - 11:37
shume keq i bejne keto tituj lajmesh
per mendimin tim nuk duhet te shkruajne CELULA ISLAME
sepse asnje lloj feje nuk pranon dhune por CELULA TERRORISTE


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Itali, shkatërrohet celula islamike 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Itali, shkatërrohet celula islamike

Tue 30 Apr 2013 - 11:44
A edhe ne Itali paska celula Islamike ncncncn..??!! per cudi i paskan kap 6 persona...


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Itali, shkatërrohet celula islamike J5zhxd
Sponsored content

default Re: Itali, shkatërrohet celula islamike

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi