Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Ushtarët serb që masakruan kosovarët do të dëmshpërblehen me miliona euro

prej Fri 3 May 2013 - 12:55
Ushtarët serb që masakruan kosovarët do të dëmshpërblehen me miliona euro 24-300x240Një shkrim i çuditshë në gazetën britanile Daily Mail rreth luftës së kosovës ka habitur forcën politike vendase dhe ka zgjuar vëmendjen e tyre.
Në shkrim thuhet se Gjykata për të Drejtat e Njeriut në Strasburg ka vendosur që të dëmshpërblej me miliona euro ushtarët serb, që morën pjesë në luftën e Kosovës.
Mundësia e tillë është përshkruar si cmenduri dhe bizare nga disa deputetë të Partisë Konservatore të kryeministrit David Cameron. “Daily Mail” kujton se këtë ushtarë kanë kryer pastrim etnik kundër shqiptarëve të Kosovës, dhe se NATO-ja me britanikët në të, ka bombarduar Serbinë për ta shpëtuar Kosovën nga Miloseviçi.
Nga ana e gjykatës këtë ushtarë paraqeten si persona që iu është mohuar e drejta dhe janë diskriminuar për një kohë të vazhdueshme./alb-observer.com/


Ushtarët serb që masakruan kosovarët do të dëmshpërblehen me miliona euro Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi