Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Maturantja më e bukur në Facebook ..

Fri 10 May 2013 - 22:56
Message reputation : 100% (2 votes)
Për vetëm shtatë ditë, fotografija e një vajze të mrekullueshme nga Bosnja në rrjetin Facebook ka arritur më shumë se 27.000 pëlqime. Nxënësja myslimane Almasa më 2 maj publikoi fotografinë e saj të maturës dhe nuk ishte e vetëdijshme se sa interes të madh mund të ketë për fotografinë e saj. Të gjithë janë të mahnitur nga bukuria e kësaj vajze. Shumica e komenteve lidhen me pamjen e saj të mrekullueshme dhe me faktin se fytyra e saj shkëlqen nga optimizmi. Shijet janë të ndryshme por duke u bazuar në faktin se sa pëlqime ka marrë fotografija e kësaj vajze, me shumë mundësi mund të konsiderohet si maturantja më e bukur./Shqipmedia/

Maturantja më e bukur në Facebook .. Ekuiliber.com-101
avatar
ai cuni
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 349
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/12/2012
http://cuni@info.al

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Fri 10 May 2013 - 23:03
fakti qe eshte e mbuluar me shami nuk e privon ate qe te paraqese ciltersin dhe bukurine shpirterore qe ajo ka.......pse jo ??te jete dhe maturantja me e bukur e fb...!!!!!
Bleroo
Bleroo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 1333
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/04/2013

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Fri 10 May 2013 - 23:09
Maturante siq i ka hije, jo si jan rreth 99% me nje fustan te shkurter
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 83
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Fri 10 May 2013 - 23:10
cpo bej koment thjesht i bej like
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Fri 10 May 2013 - 23:22
Lovely!
Eee lezetshme te koka.Very Happy
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Fri 10 May 2013 - 23:23
Kinge qenka.
Sa vajza te bukura ka bota ehua
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Fri 10 May 2013 - 23:24
Kjo dmth qe femren nuk e bene te bukur zhveshja.... ( per disa qe edhe ne qytet ecin sikur me qene ne plazh deti )....
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Sat 11 May 2013 - 1:06
Vertet bukuroshe a
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Sat 11 May 2013 - 1:16
Vertet rrezatuese
Interistja
Interistja
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 26
<b>Postime</b> Postime : 2272
<b>Hobi</b> Hobi : Te luaj futboll me cunat e lagjes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/01/2013

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Sat 11 May 2013 - 7:17
qeka nje vajze jaft e bukur por faki qe eshte e mbuluar nuk e lejon ate te shfaqete bukurine qe ka
Ajo...
Ajo...
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 21467
<b>Hobi</b> Hobi : .
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Te shpia Re
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Sat 11 May 2013 - 13:43
shum femra mendojn se zhveshja i ben te bukura ... e ne fakt ato e humbin bukurin ....
Shum e bukur
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Sat 11 May 2013 - 14:15
Message reputation : 100% (1 vote)
Simpatike si cdo vajze e moshes se saj... Very Happy

Princo shkruajti:Të gjithë janë të mahnitur nga bukuria e kësaj vajze. Shumica e komenteve lidhen me pamjen e saj të mrekullueshme dhe me faktin se fytyra e saj shkëlqen nga optimizmi. Shijet janë të ndryshme por duke u bazuar në faktin se sa pëlqime ka marrë fotografija e kësaj vajze, me shumë mundësi mund të konsiderohet si maturantja më e bukur./Shqipmedia/

Po ju referohem ketyre rreshtave ketu vetem pa asnje qellim apo kundershtim personal pasi nuk e njoh vajzen e as jeten e saj..por lidhur me pamjen pozitive e ter shkelqim qe ka epo gjithekush nga ne ne ate moshe e ne nje rast te tille te gz si diplomimi i shkolles do na sjellte gezim e shkelqim ne sy ne ate momentin e shkrepjes se aparatit fotografik..Cka per tu zmadhuar aty kaq shume dhe persa i perket pelqimeve me siguri shumica e tyre jane meshkuj te cilet jane te fese Islame dhe mbeshtesin keto femra duke u nisur me parimet te cilat i mesojne e i edukojne ne shtepite e tyre..dhe nga njerez te tjere te cilet jane praktikante te fese konkrete....Morali i femres qe mban shami etj ...Ne fakt po ti pyesim keto femra qe jane te mbuluara qe te vogla dhe te shikojme jeten e tyre atehere mund te flasim me siguri per dicka sepse sic thote nje fjale e urte "Cfare shkelqen nuk eshte flori "
Malwina
Malwina
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 2624
<b>Hobi</b> Hobi : nthg
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/07/2011

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Sat 11 May 2013 - 14:40
si engjell
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Sat 11 May 2013 - 14:55
Maturantja më e bukur në Facebook .. Mat_2012_06_394625854

Maturantja më e bukur në Facebook .. Mat_2012_07_812847900

Maturantja më e bukur në Facebook .. Mat_2012_08_684445190

Ja disa foto te femrave maturante te cilat thoni se e ekzagjerojne me xhveshjen e tyre per tu dukur te bukura...Une i shoh teper normale biles edhe mjaft te mbuluara ne fakt nga pershkrimi juaj i imagjinoja ne xheveshje me ekstreme por aspak..Tani me thote dikush ku e shohin te pa moralshmen ne keto fotot ketu ne krahasim me femren e besimit Islam???
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Sat 11 May 2013 - 17:31
AnGeLiC shkruajti:Maturantja më e bukur në Facebook .. Mat_2012_06_394625854

Maturantja më e bukur në Facebook .. Mat_2012_07_812847900

Maturantja më e bukur në Facebook .. Mat_2012_08_684445190

Ja disa foto te femrave maturante te cilat thoni se e ekzagjerojne me xhveshjen e tyre per tu dukur te bukura...Une i shoh teper normale biles edhe mjaft te mbuluara ne fakt nga pershkrimi juaj i imagjinoja ne xheveshje me ekstreme por aspak..Tani me thote dikush ku e shohin te pa moralshmen ne keto fotot ketu ne krahasim me femren e besimit Islam???
Me kto gjera qe ben ti,kjo eshte vetem smundje e quajtur GJELOZI.
Jo vetem ne ket tem por ne qdo tem ISLAME mundohesh me then diqka,perkundrazi nuk thua asgje
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Sun 12 May 2013 - 1:28
Dasa shkruajti:
Me kto gjera qe ben ti,kjo eshte vetem smundje e quajtur GJELOZI.
Jo vetem ne ket tem por ne qdo tem ISLAME mundohesh me then diqka,perkundrazi nuk thua asgje

Une them ate qe mendoj dhe si e ndjej pavaresisht nese te pelqen ty apo cdo kujt ketu,fundja sjam ketu per te then vetem mendime te pelqyeshme ndaj jush dhe kshu ate qe them une ti mund ta kuptosh si te duash ndac dhe Islamofobi por problemi yt ky ..une kam te drejten te shpreh ate qe mendoj dhe jam brenda rregullores per kete..
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Sun 12 May 2013 - 12:00
AnGeLiC shkruajti:
Dasa shkruajti:
Me kto gjera qe ben ti,kjo eshte vetem smundje e quajtur GJELOZI.
Jo vetem ne ket tem por ne qdo tem ISLAME mundohesh me then diqka,perkundrazi nuk thua asgje

Une them ate qe mendoj dhe si e ndjej pavaresisht nese te pelqen ty apo cdo kujt ketu,fundja sjam ketu per te then vetem mendime te pelqyeshme ndaj jush dhe kshu ate qe them une ti mund ta kuptosh si te duash ndac dhe Islamofobi por problemi yt ky ..une kam te drejten te shpreh ate qe mendoj dhe jam brenda rregullores per kete..
Nuk je vetem ti me shpreh ate qe mendon,jemi te gjith apo.........
Kur hapim tema Islame ti thu po boni propogand,bilem edhe i mbyll.......
Te ti shihet urrejtj e madhe ndaj ISLAMIT,kjo nuk me pengon asgje mu por me dhimbesh per bes..
Edhe kete qka te thash merre si keshill,se per mu bon qka te don
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Sun 12 May 2013 - 12:08
AnGeLiC shkruajti:Maturantja më e bukur në Facebook .. Mat_2012_06_394625854

Maturantja më e bukur në Facebook .. Mat_2012_07_812847900

Maturantja më e bukur në Facebook .. Mat_2012_08_684445190

Ja disa foto te femrave maturante te cilat thoni se e ekzagjerojne me xhveshjen e tyre per tu dukur te bukura...Une i shoh teper normale biles edhe mjaft te mbuluara ne fakt nga pershkrimi juaj i imagjinoja ne xheveshje me ekstreme por aspak..Tani me thote dikush ku e shohin te pa moralshmen ne keto fotot ketu ne krahasim me femren e besimit Islam???
-Spo e kuptoj e nderuar pse po ban kesoj lloj krahasimesh hehhe sinqerisht me ban me qesh, pse po e tregone veten kaq te dobet...
-Nuk ishte tema par maturantet e bukur e as per tu krahasuar dikush me dike...
Nukm ishte postimi nga une pse une kisha deshir !!> Po ndodhi fatmirsisht qe ishte nji maturante e medreses me mbules..ndersa ky ishte lajm nga gjitha mediat(gazeta e revista) nuk eshte faji i ime qe ti nuk i ndjek madiat...

ndersa sai per ket keti krahasimi qe keni ber eshte enjejet sikur te nesh krahasimin mes sheqerit dhe kripes....hhheheh
Ajo...
Ajo...
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 21467
<b>Hobi</b> Hobi : .
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Te shpia Re
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Sun 12 May 2013 - 12:52
Lajmi nuk ishte , por postimet e ben te reagoj ashtu
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Sun 12 May 2013 - 13:04
Dasa shkruajti:
Nuk je vetem ti me shpreh ate qe mendon,jemi te gjith apo.........
Kur hapim tema Islame ti thu po boni propogand,bilem edhe i mbyll.......
Te ti shihet urrejtj e madhe ndaj ISLAMIT,kjo nuk me pengon asgje mu por me dhimbesh per bes..
Edhe kete qka te thash merre si keshill,se per mu bon qka te don

Me fal mos pe gje ti tju kem penguar diku te thoni mendimet tuaja apo si?!
Me sill nje postim me permbajtje Islamike qe e kam mbyllur (une di qe jane mbyllur tema nga stafi kur anetare te fese Islame kishin hapur nje kohe tema me permbajtje te fese Kristjane etj dhe ato u hapen nga ju vetem per te injoruar fene sepse ne sillnim kundershtime ne temat qe kishit hapur ju serish te fese Islame) nje kjo dhe e dyta kur behet propagande per fene e them nuk fshihem mbas medimeve te mia e hesht vetem per mos u prishur me dike ketu,ose mos humb ndonje anetar qe eshte ne interesin e forumin e timit gjithashtu por jam vetvetja dhe them ate qe mendoj pavaresisht kostos qe mund te kete ky sinqeriteti im...!!!

Ju thash e njehere e po jua perseris nese ato qe une them juve ju duken se une kam urrejtje per fene Islame apo muslimanet ne pergjithesi eshte problemi juaj se si ju i kuptoni fjalet e mia ose si ju intereson ti kuptoni ato shpesh kur skeni argumente filloni e godisni personalisht individin perball..Kjo eshte praktika juaj ...

Princo shkruajti:
-Spo e kuptoj e nderuar pse po ban kesoj lloj krahasimesh hehhe sinqerisht me ban me qesh, pse po e tregone veten kaq te dobet...
-Nuk ishte tema par maturantet e bukur e as per tu krahasuar dikush me dike...
Nukm ishte postimi nga une pse une kisha deshir !!> Po ndodhi fatmirsisht qe ishte nji maturante e medreses me mbules..ndersa ky ishte lajm nga gjitha mediat(gazeta e revista) nuk eshte faji i ime qe ti nuk i ndjek madiat...

ndersa sai per ket keti krahasimi qe keni ber eshte enjejet sikur te nesh krahasimin mes sheqerit dhe kripes....hhheheh

Krahasimin e bera ne lidhje me disa komente te disa anetareve te tjere ku thone se ato maturantet e tjera xhvishen fare e su ka hije fare ajo lloj veshje...Une nuk e di ku jetojne keta ose une jam ne bote tjeter e nuk e di realitetin e e rinise Shqiptare ndoshta por une sahere qe shkoj,qe kam pasur mundesine te shoh,ti jetoj gjerat nga afer si personalisht por edhe duke mesuar nga te afermit, shikoj qe opinioni ka manine ti ekzagjeroj gjerat pak si shume persa i perket rinise me konkretisht vajzave maturante duke i gjykuar per sjellje te keqe arrogante apo per xhveshjen e tyre sikur te jene lavira e ne fakt une kete gje kaq ekstreme sa e ekzagjerojne disa nuk e kam pare askund,,,,Tani vertet qe ka dhe perjashtime jane disa femra qe e teprojne paksa e duke u munduar te dalin te bukura terheqese etj e ekzagjerojne pak me xhveshjen e tyre por jane ne nr ato e nga ato pak vajza ne nr i pergjithesoni gjerat per te gjitha vajzat..Prandaj bera dhe krahasimin per xhveshjen e tepruar te femrave te cilen une ne keto foto po e ne foto te tjera qe mund te sjell nuk i shoh te xhveshura aspak por me shume te mbuluara se cduhet madje,,,,

Tani sa per femren ne fjale e cila sic kam then me siper eshte simpatike,e lezecme por per te qene me e bukura sma merr mendja,ka e me te bukura femra te cilat kane marre me shume pelqime se vajza ne fjale e megjithate ky ska qene ndonje lajm i ri per ta postuar...nuk e di pse bukuria e kesaj vajze perben ndonje lajm te vecante qe e ka reklamuar veten ne cdo faqe web..Pastaj gjeja tjeter qe doja te pyeja une me vjen cudi si nje femer besimtare dhe praktikante e nje feje ka kaq shume shoqeri ne fb e saj saqe mori kaq shume like kur ato zakonisht profilin e tyre e shfaqin vetem per ata pak persona te cilet i njohin,jane miq apo te aferm?!!
olsi
olsi
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1015
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/09/2012

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Sun 12 May 2013 - 13:40
S'shoh ndonje bukuri te rradhe un te kjo, femer normale duket

mos te harrojm qe kjo mund te jet edhe derras Maturantja më e bukur në Facebook .. 4117743265 se nuk duket gje, femren se zbukuron vetem fytyra

Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Sun 12 May 2013 - 14:14
sipas dikujt dikujt ne kete forum por edhe ne pergjithesi qe te jesh e bukur duhet te dalesh ne foto me rroba banjoje per ndryshe nuk je e bukur.
dr.Dugi
dr.Dugi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Postime</b> Postime : 117
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/11/2012
http://www.keshillamjeksore.com

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Sun 12 May 2013 - 15:36
Ndihem krenar per besimin qe i taj, ndihem akom me krenar per femerat islame, eshte knaqesi per syrin, ushqim per shpirtin e nje personi te delire kur sheh nje maturante me mbules, me nje buzeqeshje te tille, ku rreflekton per sinqeritetin, mos djallezin, mos amoralitetin, e mbi te gjitha tregon lumturin e skajshme te sajen, qe jane te pakta ato qe e kane.
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Sun 12 May 2013 - 16:10
AnGeLiC shkruajti:
Dasa shkruajti:
Nuk je vetem ti me shpreh ate qe mendon,jemi te gjith apo.........
Kur hapim tema Islame ti thu po boni propogand,bilem edhe i mbyll.......
Te ti shihet urrejtj e madhe ndaj ISLAMIT,kjo nuk me pengon asgje mu por me dhimbesh per bes..
Edhe kete qka te thash merre si keshill,se per mu bon qka te don

Me fal mos pe gje ti tju kem penguar diku te thoni mendimet tuaja apo si?!
Me sill nje postim me permbajtje Islamike qe e kam mbyllur (une di qe jane mbyllur tema nga stafi kur anetare te fese Islame kishin hapur nje kohe tema me permbajtje te fese Kristjane etj dhe ato u hapen nga ju vetem per te injoruar fene sepse ne sillnim kundershtime ne temat qe kishit hapur ju serish te fese Islame) nje kjo dhe e dyta kur behet propagande per fene e them nuk fshihem mbas medimeve te mia e hesht vetem per mos u prishur me dike ketu,ose mos humb ndonje anetar qe eshte ne interesin e forumin e timit gjithashtu por jam vetvetja dhe them ate qe mendoj pavaresisht kostos qe mund te kete ky sinqeriteti im...!!!

Ju thash e njehere e po jua perseris nese ato qe une them juve ju duken se une kam urrejtje per fene Islame apo muslimanet ne pergjithesi eshte problemi juaj se si ju i kuptoni fjalet e mia ose si ju intereson ti kuptoni ato shpesh kur skeni argumente filloni e godisni personalisht individin perball..Kjo eshte praktika juaj ...

Princo shkruajti:
-Spo e kuptoj e nderuar pse po ban kesoj lloj krahasimesh hehhe sinqerisht me ban me qesh, pse po e tregone veten kaq te dobet...
-Nuk ishte tema par maturantet e bukur e as per tu krahasuar dikush me dike...
Nukm ishte postimi nga une pse une kisha deshir !!> Po ndodhi fatmirsisht qe ishte nji maturante e medreses me mbules..ndersa ky ishte lajm nga gjitha mediat(gazeta e revista) nuk eshte faji i ime qe ti nuk i ndjek madiat...

ndersa sai per ket keti krahasimi qe keni ber eshte enjejet sikur te nesh krahasimin mes sheqerit dhe kripes....hhheheh

Krahasimin e bera ne lidhje me disa komente te disa anetareve te tjere ku thone se ato maturantet e tjera xhvishen fare e su ka hije fare ajo lloj veshje...Une nuk e di ku jetojne keta ose une jam ne bote tjeter e nuk e di realitetin e e rinise Shqiptare ndoshta por une sahere qe shkoj,qe kam pasur mundesine te shoh,ti jetoj gjerat nga afer si personalisht por edhe duke mesuar nga te afermit, shikoj qe opinioni ka manine ti ekzagjeroj gjerat pak si shume persa i perket rinise me konkretisht vajzave maturante duke i gjykuar per sjellje te keqe arrogante apo per xhveshjen e tyre sikur te jene lavira e ne fakt une kete gje kaq ekstreme sa e ekzagjerojne disa nuk e kam pare askund,,,,Tani vertet qe ka dhe perjashtime jane disa femra qe e teprojne paksa e duke u munduar te dalin te bukura terheqese etj e ekzagjerojne pak me xhveshjen e tyre por jane ne nr ato e nga ato pak vajza ne nr i pergjithesoni gjerat per te gjitha vajzat..Prandaj bera dhe krahasimin per xhveshjen e tepruar te femrave te cilen une ne keto foto po e ne foto te tjera qe mund te sjell nuk i shoh te xhveshura aspak por me shume te mbuluara se cduhet madje,,,,

Tani sa per femren ne fjale e cila sic kam then me siper eshte simpatike,e lezecme por per te qene me e bukura sma merr mendja,ka e me te bukura femra te cilat kane marre me shume pelqime se vajza ne fjale e megjithate ky ska qene ndonje lajm i ri per ta postuar...nuk e di pse bukuria e kesaj vajze perben ndonje lajm te vecante qe e ka reklamuar veten ne cdo faqe web..Pastaj gjeja tjeter qe doja te pyeja une me vjen cudi si nje femer besimtare dhe praktikante e nje feje ka kaq shume shoqeri ne fb e saj saqe mori kaq shume like kur ato zakonisht profilin e tyre e shfaqin vetem per ata pak persona te cilet i njohin,jane miq apo te aferm?!!
HMMMMMMMMM
Pikrisht pra kete po e them edhe une
Psiqe nuk kam te drejt une me hap tema per fen krishtere,pse ti ke te drejt me hap tema........po them tema se ti perhap vetem propognda ndaj ISLAMIT..........pse ti ke te drejt ndersa ne jo.
Ju lutem mos hyni me fell se qka shihet nuk kem nevoj per syze.

Ne fund ti bon propoganda,sulmo qkadon bon. ISLAMI ESHTE KA LULZON besa siq po shihet sa me shum e sulmoni aq me shum po e forconi
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Sun 12 May 2013 - 16:12
olsi shkruajti:S'shoh ndonje bukuri te rradhe un te kjo, femer normale duket

mos te harrojm qe kjo mund te jet edhe derras Maturantja më e bukur në Facebook .. 4117743265 se nuk duket gje, femren se zbukuron vetem fytyra

Q'ja ke fut tash kot se koti grrrr
Tema ke per menquri ktu a grrrr
Bleroo
Bleroo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 1333
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/04/2013

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Sun 12 May 2013 - 17:39
Une thash qe shumica zhvishen, ndersa Angelic e postoj nje foto kur disa maturante jan te veshura mire.
E nderuar, une flas se cfare kam pare vete, dhe cka po shoh ende, ndersa ti flet se cka po shef nje foto, dhe jo se cka ke pare me syt e tu
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Sun 12 May 2013 - 17:49
Message reputation : 100% (1 vote)
Cfare do te thote kjo teme ?
Po sikur te mos kishte shami Princo , do ishte serisht nje femer e bukur ?
Temat qe hapni nuk duhet te permbajne perhere MESAZHE ISLAMIKE ose Propagande ndaj nje bindje ose nje feje.
Une ne kete imazh shof nje femer Normale , asgje me teper.
Persa i perket Femrave , te bukura nuk i bene Truk dhe Patinim me llaç e puder, te bukura i bene truri dhe shija e femres , ndienjat dhe brishtesia e tyre dhe jo te behen Strumente dhe Objekte Propagande te meshkujve ose te jene lodrat e tyre.
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Sun 12 May 2013 - 18:25
EpiKada shkruajti:Cfare do te thote kjo teme ?
Po sikur te mos kishte shami Princo , do ishte serisht nje femer e bukur ?
Temat qe hapni nuk duhet te permbajne perhere MESAZHE ISLAMIKE ose Propagande ndaj nje bindje ose nje feje.
Une ne kete imazh shof nje femer Normale , asgje me teper.
Persa i perket Femrave , te bukura nuk i bene Truk dhe Patinim me llaç e puder, te bukura i bene truri dhe shija e femres , ndienjat dhe brishtesia e tyre dhe jo te behen Strumente dhe Objekte Propagande te meshkujve ose te jene lodrat e tyre.
Nese juve ju ka mbetur ne kok se cdo tem e imja eshte "propagand" eshte problemi i juaj dhe i atyre qe mendoj keshtu..

Une thjesht e pash ne shum revista elektronike po edhe ne Shqipmedia. dhe e solla ketu sa per nji koriozitet, dhe nji aktulaitet qe ka ndodh.. tash pse dikujt ija vret Syrin PSE na qenka me shami dhe medresante eshte nji Problem tjeter qe nxjer ne shesh karakteret e njerzive...

P.S une nuk mburem me ket as nuk kam dash me than dicka tjeter ..!POR sai per ket postimeve qe jan ne ket Forum qe as nuk ja vlejn te hapen nuk edi athua ke ber nji reagim te njejet...Apo mshehet dic tjeter!!
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Sun 12 May 2013 - 20:06
Message reputation : 100% (2 votes)
Ne baze te Statistikave te temave te hapura nga Ju , te gjitha temat lidhen me Fene Islame , ky nuk eshte Problem por eshte FAKT .
Une po flisja ne lidhje me kete teme dhe arsyen per te cilen vendosa te perqendrohem tek kjo Teme e di shume mire , pastaj nqs Ju nuk e vlersoni dhe kete VEMENDJE KRITIKE qe i japim temes nuk do themi te gjithe ESHTE E BUKUR , ky eshte problemi juaj dhe jo i imi, kemi te gjithe nje Rol dhe te gjithe japim mendim ketu . Une dhashe mendimin tim . Per mua nuk eshte asgje e veçante !! Eshte nje femer normale, me gjithcka pmv se Myslymanet nuk duhet te lene foto neper Fb mesa di une !
Pastaj ndoshta jam dhe injorante ne kete sektor nuk duhet te nderhyje.
olsi
olsi
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1015
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/09/2012

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Sun 12 May 2013 - 21:32
Message reputation : 100% (1 vote)
Dasa shkruajti:
olsi shkruajti:

Q'ja ke fut tash kot se koti grrrr
Tema ke per menquri ktu a grrrr

Po pse ja kam fut kot?????? apo se nuk thash qe kjo qenka me e bukura, nuk vlersohet bukuria e femres vetem nga syt dhe hunda, se vetem ato ka nxjer aty ajo.
por ju e vlersoni vetem nga shamia qe mban ne kok, edhe ato pelqimet ne fb i ka mar nga shamia qe mban

Tema ke per menquri ktu a grrrr

kjo ca do te thot se sta kuptova fare??
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Sun 12 May 2013 - 22:32
AnGeLiC shkruajti:

Tani sa per femren ne fjale e cila sic kam then me siper eshte simpatike,e lezecme por per te qene me e bukura sma merr mendja,ka e me te bukura femra te cilat kane marre me shume pelqime se vajza ne fjale e megjithate ky ska qene ndonje lajm i ri per ta postuar...nuk e di pse bukuria e kesaj vajze perben ndonje lajm te vecante qe e ka reklamuar veten ne cdo faqe web..Pastaj gjeja tjeter qe doja te pyeja une me vjen cudi si nje femer besimtare dhe praktikante e nje feje ka kaq shume shoqeri ne fb e saj saqe mori kaq shume like kur ato zakonisht profilin e tyre e shfaqin vetem per ata pak persona te cilet i njohin,jane miq apo te aferm?!!

EpiKada shkruajti: Eshte nje femer normale, me gjithcka pmv se Myslymanet nuk duhet te lene foto neper Fb mesa di une !

Te njejten gje kam then dhe une me siper por si duket sju vinte per mbare te me kthenin pergjigje pervecse te me akuzojne per antipropagande e urrejtje rreth fese Islame..Dhe sic kam then e here tjeter ne tema te tjera te tille fanatike fetare qe mohojne vendin e tyre,perulin e ofendojne figurat e shquara Shqiptare per nder te Arabise e Turqise jo i urrej se shume rendesi u jap dhe me urretjen time por i neglizhoj fare dhe le te me thone Islamofobike nje mije here ne dite...
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Sun 12 May 2013 - 23:08
AnGeLiC shkruajti:
AnGeLiC shkruajti:

Tani sa per femren ne fjale e cila sic kam then me siper eshte simpatike,e lezecme por per te qene me e bukura sma merr mendja,ka e me te bukura femra te cilat kane marre me shume pelqime se vajza ne fjale e megjithate ky ska qene ndonje lajm i ri per ta postuar...nuk e di pse bukuria e kesaj vajze perben ndonje lajm te vecante qe e ka reklamuar veten ne cdo faqe web..Pastaj gjeja tjeter qe doja te pyeja une me vjen cudi si nje femer besimtare dhe praktikante e nje feje ka kaq shume shoqeri ne fb e saj saqe mori kaq shume like kur ato zakonisht profilin e tyre e shfaqin vetem per ata pak persona te cilet i njohin,jane miq apo te aferm?!!

EpiKada shkruajti: Eshte nje femer normale, me gjithcka pmv se Myslymanet nuk duhet te lene foto neper Fb mesa di une !

Te njejten gje kam then dhe une me siper por si duket sju vinte per mbare te me kthenin pergjigje pervecse te me akuzojne per antipropagande e urrejtje rreth fese Islame..Dhe sic kam then e here tjeter ne tema te tjera te tille fanatike fetare qe mohojne vendin e tyre,perulin e ofendojne figurat e shquara Shqiptare per nder te Arabise e Turqise jo i urrej se shume rendesi u jap dhe me urretjen time por i neglizhoj fare dhe le te me thone Islamofobike nje mije here ne dite...

-Heheheh na paska ardhur mbare , te japim pergjegje shihe shihe...nejse ndoshta na ka ardh mbare kjo eshte mire kur njerzit kan mbare kan turp kjo eshte cisi e mir bash do te isha shum krenar qe te jem ashtu njiri i Turpshem dhe me mbare...
-Ju po e akuzoni veten me replika dhe postime..nuk ju kam akuzuar ne ket tem askund..!
Me habit shuuum fakti kur flasim ne lidhje me te drejtat e femres ne Islam dhe shohim akuza te keti llojit !! se femra nuk ka kete te drejt ekte e kete sipast atyre qe nuk i njohin te drejtat e femrave NE Islam .. dhe Pastaj kur na del e kunderta fillojm te pyesim ndryshe dhe te flasim ndryshe ja si per shembull ketu....

-Po e vertet eshte se ne Islam femra nuk ka te drejt ta reklamon veten, te zhveshte qe trupin e saj ta shohin te gjith, per vec atyre Bashkshortit te vete, dhe ato qe kan te drejt disa pjes te trupit si psh. prinderi, vellau.minxha ,gjyshi ekshtu me radh..

-POR ae kuptoni ju se kjo vajz nuk ka dal te bej reklamim te vetes Thjesht ka dal ne foto si cdo Maturant , dhe ket foto e ka vu ne Profil, dhe asgje tjeter vet vajza eshte habitur me pelqimet qe ika mar nga shoqeria dhe shperndarja e profilit te fotos e cka ka te ndaluar ketu. Vetem pse ka dal e mbuluar me shami, dhe kjo ka ber qe shum meda elektronike duke ju pelqejt bukuria se edhe me mbules ka mundesi njeri te jet Maturante ekan shpall si bukuroshe e Facebookit... nuk do me than se ajo ka konkuru diku e tash na paska ber mekat te madh pse paska dal keshtuu

mendoj qe isha i qart...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Mon 13 May 2013 - 23:48
olsi shkruajti:
Dasa shkruajti:
olsi shkruajti:

Q'ja ke fut tash kot se koti grrrr
Tema ke per menquri ktu a grrrr

Po pse ja kam fut kot?????? apo se nuk thash qe kjo qenka me e bukura, nuk vlersohet bukuria e femres vetem nga syt dhe hunda, se vetem ato ka nxjer aty ajo.
por ju e vlersoni vetem nga shamia qe mban ne kok, edhe ato pelqimet ne fb i ka mar nga shamia qe mban

Tema ke per menquri ktu a grrrr

kjo ca do te thot se sta kuptova fare??
Ti nuk e kuptu temen e le mu grrrr
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Tue 14 May 2013 - 0:44
Princo shkruajti:
Me habit shuuum fakti kur flasim ne lidhje me te drejtat e femres ne Islam dhe shohim akuza te keti llojit !! se femra nuk ka kete te drejt ekte e kete sipast atyre qe nuk i njohin te drejtat e femrave NE Islam .. dhe Pastaj kur na del e kunderta fillojm te pyesim ndryshe dhe te flasim ndryshe ja si per shembull ketu....

Une nuk mohova te drejten e femres Myslimane te kete llogari te sajen ne fb edhe pse normalisht nuk do duhej te kishte pasi fb eshte nje rrjet shoqeror dhe shumica hyne per defrimin e tyre ndersa vajza ne fjale te themi e kishte nje llogari kshu per veten e saj per te folur me te aferm e per te kalu pak oren ne lojera te ndryshme..Them une se tjeter gje smund te imagjinoj cfare mund te bente..

-POR ae kuptoni ju se kjo vajz nuk ka dal te bej reklamim te vetes Thjesht ka dal ne foto si cdo Maturant , dhe ket foto e ka vu ne Profil, dhe asgje tjeter vet vajza eshte habitur me pelqimet qe ika mar nga shoqeria dhe shperndarja e profilit te fotos e cka ka te ndaluar ketu. Vetem pse ka dal e mbuluar me shami, dhe kjo ka ber qe shum meda elektronike duke ju pelqejt bukuria se edhe me mbules ka mundesi njeri te jet Maturante ekan shpall si bukuroshe e Facebookit... nuk do me than se ajo ka konkuru diku e tash na paska ber mekat te madh pse paska dal keshtuu

mendoj qe isha i qart...

Pikerisht kete po thoja e une,mesa di ne fb egziston opsioni per te pare fotografine e profilit vetem ata persona qe ti ke brenda shoqerise,te tjeret jo...atehere si kjo vajze e kesaj feje e ka lene te hapur profilin per ta shikuar cdo vizitor ate kur kjo seshte brenda rregullave apo moralit te fese se saj..Fundja kete opsion e perdorin e shume femra te tjera te cilat skane lidhje me fene por preferojne te ruajne ate privatesine e tyre...Ketu eshte cudia te behej ndonje konkurim e vajza te kish dale mes te gjitha maturanteve si me e bukura atehere mund te diskutohej si teme dicka por kesaj i eshte bere like vetem per shamine qe ka se per bukurine e saj qe diskutohet kaq shume ketu une sic thash e me siper nuk shoh ndonje gje te bukur tek vajza,ndonje gje kaq mahnitese sa te me terheq me shikimin e pare madje madje une gjej dhe shume difekte ne foton e saj edhe pse bardhe e zi foto e cila ndihmon keshtu te mos duket aq paster ndonje mangesi e mundshme qe ka,dhe mesa verej nuk eshte fare e thjeshte origjinale,origjinale...po te shikoni mire foton syte i ka te nxirre me laps persiper dhe vetullat gjithashtu te formuara e te theksuara me laps
Sponsored content

Maturantja më e bukur në Facebook .. Empty Re: Maturantja më e bukur në Facebook ..

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi