Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Deputetja greke, Elena Rapti: “Dua t’ju mësoj shëndetin seksual!”

prej Sun 12 May 2013 - 19:59
Deputetja greke, Elena Rapti: “Dua t’ju mësoj shëndetin seksual!” Elena-300x224
Deputetja greke Elena Rapti ka njoftuar se do të udhtoj në të gjithë Greqinë për të informuar mbarë popullin për “Shëndetin seksual”.
Programi “Duke ndërtuar një Europë për dhe me fëmijët”, ka si qëllim të promovoj të drejtat e tyre, si dhe për ti mbrojtur nga dhuna. Para disa vitesh Këshilli Europianë adoptoj një fushatë kundër dhunës seksuale ndaj fëmijëve me titull “One in Five”.
Këtë fuashat e koordinon tashmë deputetja greke Elena Rapti, me aktivitet të ndryshme dhe një fushat që do të zhvillohet në të gjithë Greqinë dhe ndërmjet rrjeteve sociale.
Jo më së paku, nga mesi i prillit deri në mesin e qershorit do të vizitojë qytete në vendit për të informuar komunitetin arsimor dhe të gjithë shoqërinë në çështjet që lidhen me parandalimin, hetimin dhe ndjekjen penale të krimeve të dhunës seksuale tek fëmijët.
Qëllimi i kësaj fushate, e cila merr pjesë aktive E. Rapti, është që të “pajisen” fëmijët dhe familjet e tyre me njohuri dhe shkathtësi për të parandaluar dhe për t’iu përgjigjur abuzimit seksual dhe për vetëdije më të gjerë të çështjes. Një nga mjetet e kësaj fushate, tha deputetja E. Raptis, që do të jetë në qendër të vëmendjes është një filmim i shkurtër “rregulli të brendshmeve”!/alb-observer.com/


Deputetja greke, Elena Rapti: “Dua t’ju mësoj shëndetin seksual!” Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

default Re: Deputetja greke, Elena Rapti: “Dua t’ju mësoj shëndetin seksual!”

prej Sun 12 May 2013 - 20:47
Ah shtet o shtet c'na ke bere me shendet :p !
O kesaj i lumte :) po ja qe Europes dhe jo vetem asaj , por mbi te gjitha Greqise ne kete moment , nuk i intereson.
Pse ? Se s' ka ndonje leke per te deklaruar ajo ? Ato jane te rendesishme ; ) Elena , femijet behen :) .


Deputetja greke, Elena Rapti: “Dua t’ju mësoj shëndetin seksual!” 705491909
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi