Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

Ribery: “Jam musliman i devotshëm, nuk ia fal Boateng për atë që më bëri” Empty Ribery është zemëruar në Boatengun.shkaku Alkoholi!! video

Tue 14 May 2013 - 12:08
Message reputation : 100% (1 vote)
Pas fitorës ndaj Augsburgut, Bajerni filloi festimin e titullit të ri të Bundesligas.

Në Botë filluan të çarkullojnë fotot dhe videoklipet të kremtimit të titullit. Videoklipi më interesant ishte ai, ku Jerome Boateng ndiqte Franck Riberyn nëpër fushë për ta lagur me birrë.
Gazetari gjerman ishte kurioz pse Ribery vraponte si i çmendur duke ikur nga shoku i tij.
"Unë jam musliman dhe nuk pi alkool. Nuk dua të kem kontakt me alkoolin. Më ndoqën dhe në fund më lagën me birrë, por kjo nuk është mëkat. Unë nuk kam pirë gjatë festimit, e as që e kam ndërmend ta bëj këtë", tha Ribery.
Bashkëshortja e Riberit është muslimane, prindërit e së cilës janë me origjinë nga Algjeria, ndërsa Ribery është francez i konvertuar në Islam, dhe e ka ndryshuar emrin në Bilal Yusuf Mohammed.

Ribery është zemëruar në Boatengun

Edhe pse para fillimit të festimit ai i porositi bashkëlojtarët që ta mbanin alkoolin larg tij, sepse ajo bie në kundërshtim me besimin e tij fetarë, disa nuk deshën ta respektojnë këtë.dhe vrapuan pas tij duke ia derdhur në kokë një gotë të madhe me birrë
Jerome Boateng, vendosi që edhe Ribery duhet të laget me birrë. Ai filloi ta ndjek francezin nëpr fushë. Ribery nuk ia doli t’i shmangej "larjes", dhe pasi u ngrit, ai nuk ishte i dispopnuar.
- Unë nuk dua të flas me Boatengun, ai e di se unë jam musliman, unë kam kërkuar që të tjerët ta respektojnë këtë. Ai nuk e respektoi", tha me zemërim Ribery.

Bleroo
Bleroo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 1333
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/04/2013

Ribery: “Jam musliman i devotshëm, nuk ia fal Boateng për atë që më bëri” Empty Re: Ribery: “Jam musliman i devotshëm, nuk ia fal Boateng për atë që më bëri”

Tue 14 May 2013 - 12:24
Ribery me pelqen shume si tip keshtu dhe si lojtar, pastaj me vjen shume keq per ate qe i bene, kjo tregon mos respektin qe kan per te :/
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

Ribery: “Jam musliman i devotshëm, nuk ia fal Boateng për atë që më bëri” Empty Re: Ribery: “Jam musliman i devotshëm, nuk ia fal Boateng për atë që më bëri”

Tue 14 May 2013 - 12:35
Dhe nji sjellje aspak e bukur, Jo se na e urejm Ate pije por te sillesh keshtu me nji koleg tendin edhe ate duke ta terhequr verejtjen me par .. kjo tregon mosrespekt dhe sjelle te eger....
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Ribery: “Jam musliman i devotshëm, nuk ia fal Boateng për atë që më bëri” Empty Ribery: “Jam musliman i devotshëm, nuk ia fal Boateng për atë që më bëri”

Tue 14 May 2013 - 12:36
Ribery: “Jam musliman i devotshëm, nuk ia fal Boateng për atë që më bëri” Ribery1-300x225
Lojtari francez i Bajernit të Mynihut, Franck Ribery, është revoltuar pa masë me shokun e tij të skuadrës Jerome Boateng, pasi ky i fundit i bëri dush me birrë gjatë festimeve të kurorëzimit kampion të Bundesligës.
Para festimeve, Ribery, i cili është konvertuar në musliman dhe besimi i tij i ndalon konsumin e alkoolit, ka paralajmëruar shokët e tij të skuadrës të qendronin me gotat e birrës larg tij. Por Boateng në ekzaltim e sipër i derdhi në kokë një sasi të madhe birre.
“Nuk do të flas kurrë me Boateng. Ai e di që unë jam një musliman”, deklaroi Ribery për mediat gjermane.
Bajerni u kurorëzua kampion i Gjermanisë me 22 pikë avantazh ndaj Borusias së Dortmundit. Më 25 maj, të dyja skuadrat do të ndeshen në finalen e Ligës së Kampioneve./alb-observer.com/
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Ribery: “Jam musliman i devotshëm, nuk ia fal Boateng për atë që më bëri” Empty Re: Ribery: “Jam musliman i devotshëm, nuk ia fal Boateng për atë që më bëri”

Tue 14 May 2013 - 12:45
Kampionati Francez eshte ky apo gabim e hapa?!
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Ribery: “Jam musliman i devotshëm, nuk ia fal Boateng për atë që më bëri” Empty Re: Ribery: “Jam musliman i devotshëm, nuk ia fal Boateng për atë që më bëri”

Tue 14 May 2013 - 16:40
AnGeLiC shkruajti:Kampionati Francez eshte ky apo gabim e hapa?!

Kampionati Gjerman eshte e zhvendosa
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Ribery: “Jam musliman i devotshëm, nuk ia fal Boateng për atë që më bëri” Empty Re: Ribery: “Jam musliman i devotshëm, nuk ia fal Boateng për atë që më bëri”

Tue 14 May 2013 - 16:44
Pode po kur te jesh i pa ndergjegjeshembon kshtu
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

Ribery: “Jam musliman i devotshëm, nuk ia fal Boateng për atë që më bëri” Empty Re: Ribery: “Jam musliman i devotshëm, nuk ia fal Boateng për atë që më bëri”

Tue 14 May 2013 - 21:43
sa i papam baotenga
Sponsored content

Ribery: “Jam musliman i devotshëm, nuk ia fal Boateng për atë që më bëri” Empty Re: Ribery: “Jam musliman i devotshëm, nuk ia fal Boateng për atë që më bëri”

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi