Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Ky është shteti im dhe ky është Islami im !

prej Tue 28 May 2013 - 17:25
Ky është shteti im dhe ky është Islami im ! Ekuiliber.com-222-300x150

[Ngjarje e vërtetë]

Në Francë, pasi që përfundoj përzgjedhjen e artikujve në supermarket, një grua me nikab ndaloj në linjë për t’i paguar artikujt. Pas disa minutave, i erdhë radha e saj për t’i paguar artikuj tek banakierja.

Banakierja kishte qenë një Arabe e pa mbuluar me prejardhje muslimane.

Ajo filloj t’ia skanoj artikujt e gruas me Nikab. Pasi disa çasteve banakierja e shiqon me arrogancë dhe iu drejtohet me këto fjalë: “Ne kemi shumë problem në këtë shtet dhe nikabi yt është njëri prej atyre shumë problemeve!

Ne, emigrantët, jemi këtu për tregti dhe jo për ta ekspozuar fenë (dinin) tonë apo historinë!

Nëse dëshiron që ta praktikosh fenë tënde dhe të mbulohesh atëhere kthehu prapa në vendin tënd në Arabi dhe vepro çfarë të duash!”.

Gruaja me nikab stopoj për nji çastë duke i vendosur artikujt në qese dhe e ngriti nikabin e saj nga fytyra. Vajza Arabe u shokua totalisht.

Gruaja me Nikab që kishte qenë bjonde dhe me sy të kaltër iu drejtua asaj kështu: “Unë jam vendase franqeze, jo një emigrante Arabe.

Ky është shteti im dhe ky është Islami im. Ju muslimanët e lindur e keni shitur fenë e juaj ndërsa ne e kemi blerë nga ju!”

“E, nëse ju ia ktheni shpinën dhe i largoheni Atij, Ai do t’ju zëvendësojë me një popull tjetër, i cili nuk do ta ndjekë shembullin tuaj.” [47: 38]


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Ky është shteti im dhe ky është Islami im ! J5zhxd
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Ky është shteti im dhe ky është Islami im !

prej Tue 28 May 2013 - 17:58
feja islame nuk esht vetem e arabve po e ter njerzimit ne HAGJ marin pjes muslimant e te gjitha ngjyrave njerzore vin nga te gjitha qytetet fshatrat e rruzllit toksorPrinco
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Ky është shteti im dhe ky është Islami im !

prej Tue 28 May 2013 - 18:33
Kushtrimi4 shkruajti: feja islame nuk esht vetem e arabve po e ter njerzimit ne HAGJ marin pjes muslimant e te gjitha ngjyrave njerzore vin nga te gjitha qytetet fshatrat e rruzllit toksor
Shpresoj qe ta kishe lexuar krejt temen Kushtrim..te shohish se per cfar behet fjal !! .All-llahu te nderoft vella...


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Ky është shteti im dhe ky është Islami im ! J5zhxd
Sponsored content

default Re: Ky është shteti im dhe ky është Islami im !

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi