Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

 Hoxha nga Prizreni akuzon femrat për amoralitet (VIDEO) - Faqe 3 Empty Hoxha nga Prizreni akuzon femrat për amoralitet (VIDEO)

Mon 3 Jun 2013 - 20:22
First topic message reminder :

Hoxhë Irfan Salihu është një prej hoxhallarëve më të famshëm dhe të klikuar në rrjetet sociale për shkak të fjalimeve të tij mbi moralin shqiptar.
Një prej ligjëratave të fundit, që është publikuar në Youtube.com, ai flet mbi amoralitetin e femrave shqiptare.
Hoxhë Irfan Salihu, aktualisht jeton dhe vepron në qytetin e Prizrenit, si Imam në xhaminë Suzi Zerrini.
Express, publikon këtë video që ka shkaktuar reagime të vajzave në rrjetet sociale.

avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

 Hoxha nga Prizreni akuzon femrat për amoralitet (VIDEO) - Faqe 3 Empty Re: Hoxha nga Prizreni akuzon femrat për amoralitet (VIDEO)

Fri 7 Jun 2013 - 17:33
Abdulgafuri shkruajti:
Arian shkruajti:
Abdu, kete person per te cilin po shkruhet ketu dhe e pash edhe sot neper lajme, e kam ndegju me heret, se ka plote video te tije, ose thene me mire, shume "ligjerata" te tije, te ketij lloji. Ku ne cdo njeren, permend fjale te ndryshme. Fjale, te cilat personalishte me kane be m'u qeshe, thjeshte jam zbavite. Ne dallim prej disa shokve te mije, te cilet jane be norvoz aq sa e shajshin none e pertej...Hoxhen! Shoke te cilet jane musliman ose me sakt, kur une ju shaj Zotin, ju keshi Zotin, i shaj fet, ata behen nervoz dhe me thojne s'je normal! Me kete shpjegim, mendova t'u beje me dije se shokt ne fjale, s'jane me mjekrra, por mundohen t'i permbahen fes Islame ne shume pika.

Pse jane be nervoz shokte ne fjale, do te thuash? Kane shume arsye, besoj. Une si ateiste, dhe qe nuk me vjen cudi as fjalori i tije, as perfshirja e gjitha femrave shqiptare, qofte qe i kan floket e zbuluara jane !@#,+dhe+me+te+drejte+nje+femer+qe+floket+i+ka+te+zbuluara+duhet+t'i+kerkosh+cmimin+(+sipas+tij),+atehere+pyetja+ime+eshte+kjo:++Moter+nuk+kam,+i+martuar+nuk+jam.+E+kam+vetem+nje+Nene.+Ne+dallim+prej+nenes+se+Hoxhes,+Nena+ime+nuk+ka+shahmi,+mirepo+nuk+del+as+me+minic,+as+me+hellonka+(+qysh+shprehet+ai),+as+nuk+ka+mundesi+kerkush+me+ja+pa+gjit,+as+kembet+(+qysh+shprehet+ai),+por+qe+fundja+eshte+******+(sipas+atij)!+Ne+anen+tjeter,+Hoxha+ne+fjale+e+ka+nene+ose+edhe+qiken,+te+mbuluara+sipas+fes+Islame,+krejte+ne+regull.+Tani+pyetja+eshte,+po+te+kisha+mundesi+direkt+per+Hoxhen,+a+ke+pas+mardhenje+sekxuale+ti+pesonalisht+me+Nenen+time?+Sigurt+qe+jo!+A+e+di+qe+ndonje+mik+apo+i+aferm+i+juaji+ka+pas+mardhenje+sexuale+me+Nenen+time?++Sigurt+qe+jo!+Atehere,+pse+eshte+******? dhe me te drejte nje femer qe floket i ka te zbuluara duhet t'i kerkosh cmimin ( sipas tij), atehere pyetja ime eshte kjo:

Moter nuk kam, i martuar nuk jam. E kam vetem nje Nene. Ne dallim prej nenes se Hoxhes, Nena ime nuk ka shahmi, mirepo nuk del as me minic, as me hellonka ( qysh shprehet ai), as nuk ka mundesi kerkush me ja pa gjit, as kembet ( qysh shprehet ai), por qe fundja eshte ****** (sipas atij)! Ne anen tjeter, Hoxha ne fjale e ka nene ose edhe qiken, te mbuluara sipas fes Islame, krejte ne regull. Tani pyetja eshte, po te kisha mundesi direkt per Hoxhen, a ke pas mardhenje sekxuale ti pesonalisht me Nenen time? Sigurt qe jo! A e di qe ndonje mik apo i aferm i juaji ka pas mardhenje sexuale me Nenen time? Sigurt qe jo! Atehere, pse eshte ******?

se pari secili punet e veta qe i ban per to do te jap llogari . ata qe qeshin e kane per vete une nuk qeshi . se dyti e ke ndegju ligjeraten rreth kesaj teme por ligjeraten e plote dhe te vertete e jo gjysme e saj siq i ka pelqy dikujt. degjoje edhe nje here dhe e kupton per ke ka fol hoxha nese deri me tash nuk e ke kuptu
Hoxha i nderuar Irfan Salihu tha se baba i Adem Jasharit paska qenë "me dimija, me shamija".

Bacë Shabani, as shami s'ka vnu, e as me arabi nuk oshtë marrë. Ai ka qenë mësues shqiptar, e atdheun e ka mbrojtë me grykë të martinës.

Irfani poashtu duhet me e ditë që rrënjët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës i gjen tek ata që janë përshëndetë me grusht në ballë, e që i kanë qëndru largë opiumit të hoxhallarëve e priftërinjve
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

 Hoxha nga Prizreni akuzon femrat për amoralitet (VIDEO) - Faqe 3 Empty Re: Hoxha nga Prizreni akuzon femrat për amoralitet (VIDEO)

Fri 7 Jun 2013 - 22:45
ore legjende a dikush tjeter po shkruan me emrin tend apo qfar ke . ku ore ka thene qe shaban jashari ka vesh dimija mos ke pa ndonje enderr o burre i dheut.
ka qene mesues shqiptar dhe askush nuk po e mohon ka qene musliman dhe kete smund ta mohon askush.
Moter shqiptare
Moter shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 37
<b>Postime</b> Postime : 47
<b>Hobi</b> Hobi : zanatin e dores
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : si cdo femer shqiptare ne shtepi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2013

 Hoxha nga Prizreni akuzon femrat për amoralitet (VIDEO) - Faqe 3 Empty Re: Hoxha nga Prizreni akuzon femrat për amoralitet (VIDEO)

Sun 9 Jun 2013 - 10:14
Kjo nuk eshte kurgja. Ky eshte ni problem qe e ka kriju Express sa me marre klikime qaty online e per qe i del pune kaq e madhe nuk e ka mendu as vet (redaksia).
Na jem tu u bo ma amerikane se amerikante na ka mete vec me fole edhe anglishten slang edhe kishe na qaq. Krejt bota e din qe femrat qe kane shume frajera ju thojne !@# shqip. Nuk e di cka ka me na mbete hatri ketu.
Mu me mbetet ma shume hatri qe reperat na thojne gjithcka, vec pse ju teket, e jo pse ni hoxhe thote qe femra qe ndrron shume frajera eshte ******.

Keta, + 18


keta kujt po i drejtohen keshtu, nanes te Obames a? Jo femrave shqiptare. Ku jane kane Alma Lama, Vlora Citaku kur ka dale kjo kange

Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

 Hoxha nga Prizreni akuzon femrat për amoralitet (VIDEO) - Faqe 3 Empty Re: Hoxha nga Prizreni akuzon femrat për amoralitet (VIDEO)

Sun 9 Jun 2013 - 12:10
Ah cma ndreqe diten me kete muziken e tipit edhe pse se degjoj shume por jane dy tre kenge qe me shprehin kur kam ato nervat e mia e kshu shfryhem ndopak sepse vertet ne disa situata ta bejne hak me u be pak arrogante ose "ku**e" nga goja..Qe te sqarohemi nuk e kam zakon te perdor fjalor banal as edhe per shaka kurr por ne disa situata u drejtohem te tjereve ashtu sic e meritojne pa u kursyer ne asgje..

femrat qe kane shume frajera ju thojne ku**a shqip.

Cilat jane keto femra qe na paksan shume frajera? Apo mos ndoshta keta frajerat i perdorin mire e mire femrat e pastaj mburren neper shoket se me ke ka shkuar e sa here ja ka bere?? Nderkohe qe femrat bien viktimat e dashurise,besimit qe u japin frajrave dhe kushteve jetesore gje qe do nje diskutim me te gjate e te zgjeruar kjo puna e femrave me shume frajera..Une shoh vetem qe femra shihet si nje objekt defrimi nga meshkujt prandaj edhe shuma e frajrave qe nese kishin nje fare niveli dhe edukate apo kulture keto femra qe i quajne k***a as peshtymen e tyre sdo harxhonin per to e jo me te shtriheshin me to ne shtrat!!Por te gjithe ama lypin te gjejne ku**a si ato..

Dhe fundja kush eshte hoxha apo kush jemi ne qe paragjykojme keto femra si lavira,secili krijon e jeten jeten e tij ashtu sic i pershtatet dhe i pelqen atij..Nese per hoxhen eshte kurvellek qe nje femer te dashurohet te kete ndjenja te jete femer me gjithcka qe e kompleton gjinine femer per mua seshte aspak e till..Per mua eshte nje njeri si te gjithe,e krijuar prej mishi e gjaku,per tu dashuruar,per tu lenduar nga gabimet qe ben,Pse jo? Mos ndoshta femra vetem se eshte femer nuk i lejohet te gaboje ndonjehere,te dashuroje apo besoje nje njeri te gabuar,merrni gjerat cik me sportivitet sepse nese ju flisni kshu e mendoni ne kete menyre per gjinine femer atehere cte presesh nga meshkujt,thjesht u jep shtyse atyre te kene po ato mendime negative ndaj femrave e ti shohin po ne ate menyren si nje objekt defrimi e jo si qenie njerezore e cila meriton resspekt,dashuri,dhe seriozitetin e duhur...

Sa per muziken ne fjale qe te kuptojme muzika eshte art me vete,eshte nje menyre e te shprehurit me ane te kengeve...ajo nuk eshte nje institucion fetar ku predikon as kengetari ne fjale sluan rolin e hoxhes apo ndonje prifti aty,ai ben punen e tij ashtu sic di ai ta bej me se miri qe ne kete rast hoxha e ka humb fare durimin dhe ka nxjerr mllef kunder femrave pergjithesisht..E pakta qe mund te kish bere ishte te kish perdorur nje fjalor me te bute e te bukur si hoxhe...
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

 Hoxha nga Prizreni akuzon femrat për amoralitet (VIDEO) - Faqe 3 Empty Re: Hoxha nga Prizreni akuzon femrat për amoralitet (VIDEO)

Sun 9 Jun 2013 - 12:19
Kushtrimi4 shkruajti:hoxha do te jet imam ne xhami te vet dhe ka shum perkrahje ne ter popllin shiptar Merzitur

Do te deshe te ishte ashtu..e kuptoje mire se kunder hoxhes kane qene pergjithesisht edhe njerez Muslimane,populli i Kosoves ka sjell kundershtime dhe per kete hoxha ne fjale ska per te predikuar ne xhamine e tij ditet me rradhe duke justifikuar veten se gjojash ka obligime familjare te tjera qe e bejne te pamundur te jete ne postin e tij si cdo here.. krt
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

 Hoxha nga Prizreni akuzon femrat për amoralitet (VIDEO) - Faqe 3 Empty Re: Hoxha nga Prizreni akuzon femrat për amoralitet (VIDEO)

Tue 11 Jun 2013 - 0:36
AnGeLiC shkruajti:
Do te deshe te ishte ashtu..e kuptoje mire se kunder hoxhes kane qene pergjithesisht edhe njerez Muslimane,populli i Kosoves ka sjell kundershtime dhe per kete hoxha ne fjale ska per te predikuar ne xhamine e tij ditet me rradhe duke justifikuar veten se gjojash ka obligime familjare te tjera qe e bejne te pamundur te jete ne postin e tij si cdo here.. krt

shume gabim e keni e nderuar.hahahahaa ska per te prediku a deshiron ta sjellim me video kur te mban ligjeratene ardhshme
Sponsored content

 Hoxha nga Prizreni akuzon femrat për amoralitet (VIDEO) - Faqe 3 Empty Re: Hoxha nga Prizreni akuzon femrat për amoralitet (VIDEO)

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi