Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Dëshmon në gjykatë fëmija 4-vjeçar: “Ja si më futi thonjtë edukatorja!” Empty Dëshmon në gjykatë fëmija 4-vjeçar: “Ja si më futi thonjtë edukatorja!”

Wed 5 Jun 2013 - 13:55
Dëshmon në gjykatë fëmija 4-vjeçar: “Ja si më futi thonjtë edukatorja!” Edukatorja-300x225Edhe pse është shumë i vogël, gjykata e Tiranës ka thirrur për të dëshmuar vogëlushin 4-vjeçar D.L., i cili sipas prokurorisë është bërë viktimë e një keqtrajtimi në kopsht nga edukatorja e tij. Gjykatësi Arben Micko, i cili po shqyrton dosjen penale ndaj edukatores A.T., e pyeti të miturin, në praninë e nënës së tij dhe psikologes në një seancë me dyer të mbyllura.
Për afro 30 minuta, vogëlushi treguar me shenja se edukatorja e ka kapur prej faqesh me thonj, duke e çjerrë, edhe pse mosha fare e vogël nuk i ka dhënë mundësi të japë shpjegime shumë të detajuara për ngjarjen, për shkak se prej ditës kur ka ndodhur kanë kaluar gjashtë muaj.

Nga ana tjetër avokati i edukatores e ka pyetur të voglin nëse zihej ndonjëherë me të vëllanë në shtëpi duke tentuar të ngrejë alibinë, se 4-vjeçari nuk është dhunuar nga edukatorja, por nga i vëllai./alb-observer.com/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi