Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Si të ngjallësh xhelozi te një femër Empty Si të ngjallësh xhelozi te një femër

Sun 9 Jun 2013 - 15:32
  • Të ngjallësh xhelozi te dikush mund të jetë dëfryese. Por nëse bëhet fjalë për një femër që do të të pëlqente ta bëje xheloze, atëherë lexo këto këshilla:

Si të ngjallësh xhelozi te një femër C1a7da49-b47a-4857-ad0d-4ca3625f7e40---0-
1. Në radhë të parë kërko të kuptosh përse dëshiron ta bësh xheloz. Ndoshta sepse të pëlqen? Ndoshta sepse do të doje t'i pëlqeje? Nëse nuk arrin t'i përgjigjesh kësaj pyetjeje, atëherë duhet ta lësh direkt, pa e provuar.

2. Duhet të kesh të qeshësh kur je me një tjetër femër. Kjo është mënyra më e garantuar për të bërë xheloze një njeri të gjinisë së kundërt. Nëse "shënjestra" jote do të shohë duke u dëfryer me një tjetër vajzë, ndoshta do të donte të ishte "ajo tjetra". Mos e ekzagjero për ta bërë xheloze, ose përndryshe mund të mos i pëlqesh më.

3. Dil me vajza të tjera dhe provo të shfaqesh i interesuar, teksa xhelozia do të pushtojë "shënjestrën" tënde në distancë.

4. Teksa kërkon ta bësh xheloze, ajo mund të vazhdojë të hiqet sikur nuk është e interesuar për ty. Atëherë hiqu sikur po i kërkon këshilla për një tjetër vajzë, që të pëlqen dhe e konsideron shumë tërheqëse... Kjo është metodë e sigurt për të kuptuar nëse i pëlqen: do të jetë aq e kapur në befasi dhe e impenjuar për t'u hequr indiferentre, sa që vështirë se do të arrijë të japë ndonjë këshillë.

5. Gjithsesi ki parasysh se është një ide jo e mirë që të bësh xheloze një femër. Ka edhe shumë mënyra të tjera për të kuptuar nëse i pëlqen një vajzë, apo për ndonjë arsye tjetër. Eshtë më mirë që të sillesh si njeri i rritur
ikub.al
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi