Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

Gani Geci: Pas 7 vjetësh e pranuat se e shkatërruat LDK-në Empty Gani Geci: Pas 7 vjetësh e pranuat se e shkatërruat LDK-në

Thu 13 Jun 2013 - 19:34
Dje lexova një shkrim në Bota Sot dhe u ndjeva pak sa i shliruar Jo për faktin se ndjeja veten fajtor por për faktin se afër 7 vite kishte njerëz në LDK që më fajësonin se unë isha ai që prisha LDK-në në Kuvendin e 6-të.

Dje doli në shesh e vërteta e kuvedit të 6 kur ish presidenti Fatmir Sejdiu me shokët e tij e pranoi haptazi në degën e dytë që fajtori kryesor ishte vet Fatmir Sejdiu por jo vetëm ai por kishte shokë me vete sepse ky dhe shokët e tij që tani ja futën pas shpine ishin ata qe i bënin presion Fatmirit që të vazhdonte ta shkatërronte LDK-në.
Ne kishim procesmbajtës personin që ishte nga Drenica të nderuarin Mehdi Bardhin dhe ai qysh atë ditë na ka treguar se kuvendin e LDK-së nuk e ka prish Fatmir Sejdiu ,po shoku Xhavit Halitit Sabri Hamiti dhe nxanësi apo studenti i Halit Tërrnavcit Eqrem Kryeziu , kur presidenti deshi ta shtyj pjesen e dytë atë ke kapi për setre shoki i Xhavit Halitit Sabri Hamiti e i tha ke me shkua deri ne fund .
Zoti Fatmir Sejdiu nuk kishte presion të jashtëm aty sepse nuk kishte asnjë nga ambasadat Brenda. Aty ishim vetëm ne dhe policia juaj private edhe shtetërore që i kishit ftuar ju një që me parë sepse ju ne kuvuend kishit ardhur me letra të shkruara
Ndërsa reagimet tona ishin aty per aty spontane sepse nuk kishim shkruar letra në shpi nuk kishim përgadit skenar për askand por ju i kishit të gjitha në leter ju nuk i kishit në letër vetëm veprimet e delegatëve por ishit kujdesur edhe për atë sepse kishit sjell policë sepse keni paramenduar që dikush do ju thotë moni o burra mos e shkatrroni LDK-në .Une ju thashë boll moni o burra se ka me ua marr Hashimi po ju nuk dëgjuat sepse skenari duhej me shku deri në fund dhe e quat deri në fund e shkatërruat dhe pas 7 vite e pranut publikisht se e shkatrrua por nuk treguat me emra kush ishin ata të mbrendsëhmit që ju bën presion e dimë na fatmir sejdiu mirë kush ishin ata mirë por duhet ti ti tregosh opinjonit qe kush ishin ata .
Na edhe sot e dijmë mirë se kush e kërcënon kryetarin aktual për mos bashkim të LDK-së janë po të njejtit ata që të kercnonin ty por zëdhënësit të Sabri Hamitit dhe Eqes ju ka shurdhuar diqka filikaqi vetem në Epoken e re po ja ndi Zanin kur po prozon ndonjë koalicion me PDK-në ndyshe nuk po i nihet zani vetëm nganjëherë po i thotë disa batuta për riciklim ,zakonisht në riciklime duhet sasi materiali 2 here ma teper për me fituar produktin e njejtë e sigurisht këtij po i shtohen kilogramët kah pleqëria.
Megjithatë të kaluarat janë të kaluara dhe Kryetari aktual i LDK-së nuk ishte ai qe e shkatërroj por është ai që në krye të LDK-së erdhi duke sharë koalicionin me PDK-në dhe kjo formulë e të sharit të ktij kualicioni funksionoj dhe e pruni në kry te partisë Naciona;e të Presidentit Rugova dhe tani nëse nuk e lakon kursin që po i bën presion tandemi i mëhershëm që i bënte presion Fatmir Sejdiut ka pak gjasa të ndërpes këtë kurs sepse si duket ekziston marrëveshja e msheft ti merr Kosovën e na mjaft e kemi Prishtinën . Si duket kryetari aktual i LDK-së po mendon që karrierën politike e ka aq të shendoshë që nuk ka njeri në kosovë që ja drejton gishtin për të kaluarën e politike .
Prej atëherë deri dje me kanë akuzuar shumë por prej dje doli në shesh e verteta .E qka ka me ba jam gjallë , mbeta gjallë edhe prej lufte dhe shkrova një të vërtetë për luftën dhe kjo e vërtetë po më ndjekë që 15 vjet hap pas hapi bile për shkak të kesaj të vërtete nuk dotë më leshoj belaja edhe 100 vjet Çka kam me ba që Zoti nuk ma mori shpirtiin as me 19 tetor 2001 aëtherë kur SHIKU-dhe UDB-ja organizuan atentat kunder meje dhe mi vran shokët Truprojën e Presidentit Rugova dhe Gazetarin Bekim Kastratin edhe atherë më thirrën për të ju ndihmuar komandant SULLTANAT që tani po akuzohen për dhunime të femrave Shqiptare . Çka me ba prapë isha unë ai që në kuvnendin e 6 reagova spontanisht pa letër në xhep për një të vërtetë që pas 7 vitesh del në pah që tjetërkush ka qenë ai që e ka ba skenarin për ta shkatrruar atë parti që presidenti Rugova na la amenat PDK -në në pushtet .Edhe tash ka zëra që po thon ku je ore Gani Geci pse nuk je supermen me i pa të gjitha vrasjet e anëtarve te LDK-së qe kanë ndodhur në Lufët dhe pas Lufte po ju ne Kreysi i keni ata që jau kan rreh hu gardhi dhe nuk guxojne për të treguar as kush i ka rreh bile i kan shti me nënshkru letra që i kan prit me petlla,, po nuk jam Supermen jam si ju vetëm une dalloj nga ju se ju jeni uzurpator të Partisë së Presidentit Rugova bile ju që me përzunet mua me polici po ua baj hallall po tash e kam kuptuar se ju keni përzënë edhe djalin e Ibrahim Rugovës .Mos harroni se pa një organizim të mirëfillt pa Fatmir Sejdiun , pa Nexhat Dacin që ju shkoj kah AAK edhe pa luftën e Koshares ju as mos paramendoni se mund ta mundeni Hashim Thaqin .
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

Gani Geci: Pas 7 vjetësh e pranuat se e shkatërruat LDK-në Empty Re: Gani Geci: Pas 7 vjetësh e pranuat se e shkatërruat LDK-në

Thu 13 Jun 2013 - 21:36
pamerak,gjitha partite te ne jane njesoj
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi