Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Syzet e diellit, ja cilat janë të duhurat sipas formës së fytyrës .

prej Tue 18 Jun 2013 - 20:21
Si të zgjedhësh modelin e duhur të syzeve të diellit? Ndonjëherë kjo nuk është një zgjedhje e thjeshtë. Jo gjithmonë mund të ndjekësh tendencat, por pikë së pari duhet të kuptoni se cili është modeli më i përshtatshëm me formën e fytyrës. Ne fotot e meposhtme keni te radhitura sipas formes syzet dhe fomren e duhur./ballkanscreen/

fytyre-e-rrumbullaket
Claudia Cardinale shquhet për këtë formë fytyre. Kjo do të thotë që ti ke një fytyrë njësoj të barabartë në gjatësi dhe gjerësi, që ngjan thuajse me një rreth të vërtetë. Syzet e duhura për ty? Një model drejtkëndor me kënde të larta që janë më në dukje.
Syzet e diellit, ja cilat janë të duhurat sipas formës së fytyrës . Fytyre-e-rrumbullaket

fytyre-ne-forme-katrore
Kush ka një fytyrë katrore ka nofulla të gjera dhe që bien në sy. Linjat janë thuajse si një figurë gjeometrike. Fytyra është simetrike dhe balli e mollëzat janë thuajse në të njëjtën linjë. Demi Moore është një aktore me fytyrë katrore. Për një fytyrë si e saja shkojnë syze që ëmbëlsojnë fytyrën. Janë të përsosura syzet në formë loti si dhe format ovale ose të rrumbullakëta.

Syzet e diellit, ja cilat janë të duhurat sipas formës së fytyrës . Fytyre-ne-forme-katrore

fytyre-ne-forme-zemre
Edhe pse është e vështirë të kategorizosh Marilyn Monroe, ikonë bukurie, sërish mund të themi se fytyra e saj përshtatet më shumë me fytyrën në formë zemre. Edhe fytyra jote kështu është? Zakonisht ata që kanë fytyrën në formë zemre kanë mollëzat më të gjera se nofullat. Balli yt është pak më i gjerë dhe kurora e flokëve vjen në formë V-je. Nëse ke një fytyrë të ngjashme atëherë syzet e duhura për ty janë të rrumbullakta, por mund të zgjedhësh edhe një palë katrore me skelet të trashë.

Syzet e diellit, ja cilat janë të duhurat sipas formës së fytyrës . Fytyre-ne-forme-zemre

fytyre-trekendore
Nëse e ke fytyrën si aktorja Liz Hurley, pra nëse balli yt është i gjerë dhe nofulla e ngushtë, atëherë syzet e duhura për ty janë të mëdha me kënd të dukshëm, ose modele në formë loti, stil aviator.

Syzet e diellit, ja cilat janë të duhurat sipas formës së fytyrës . Fytyre-trekendore


Syzet e diellit, ja cilat janë të duhurat sipas formës së fytyrës . Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi