Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Islami në festë, ja përgatitjet për Ramazanin (Foto)

prej Wed 10 Jul 2013 - 0:25
Kudo në botë, besimtarët myslimanë kanë nisur sot agjërimin për muajin e Ramazanit. Në shumë vende të botës, kanë nisur përgatitjet për këtë muaj të shenjtë ku besimtarët i përmbahen disa rregullave që kanë të bëjnë me të ngrënin, kënaqësitë trupore, etj, përmes të cilave arrihet pastrimi i shpirtit.

Kjo shenjë e besimit të fortë në Allah, pritet me gëzim të madh prej besimtarëve myslimanë.

Shikoni se si festojnë këtë muaj të madhërueshëm nga Palestina në Pakistan e në Afganistan përmes ngjyrave, aromave dhe traditave.[


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Islami në festë, ja përgatitjet për Ramazanin (Foto)

prej Wed 10 Jul 2013 - 9:16
 Islami në festë, ja përgatitjet për Ramazanin (Foto) 3qgh

 Islami në festë, ja përgatitjet për Ramazanin (Foto) Twup

 Islami në festë, ja përgatitjet për Ramazanin (Foto) 1c7h

 Islami në festë, ja përgatitjet për Ramazanin (Foto) 1xmg

 Islami në festë, ja përgatitjet për Ramazanin (Foto) Iujo

 Islami në festë, ja përgatitjet për Ramazanin (Foto) Kdnb

 Islami në festë, ja përgatitjet për Ramazanin (Foto) C8oi

 Islami në festë, ja përgatitjet për Ramazanin (Foto) Ou2w

 Islami në festë, ja përgatitjet për Ramazanin (Foto) Yv41

 Islami në festë, ja përgatitjet për Ramazanin (Foto) Ptgz

ikub.al/


 Islami në festë, ja përgatitjet për Ramazanin (Foto) Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Islami në festë, ja përgatitjet për Ramazanin (Foto)

prej Wed 10 Jul 2013 - 18:42
ramazani i bekuar esht nje prej pes shytllat e islamit dhe te gjith muslimanet e mir pritun ket fest e madhe por mua me duket keto foto siper jan me shum injoranc sepse nuk agjerojn vetem arabet po te gjith muslimanet ne rruzllin toksor:Merzitur: Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Islami në festë, ja përgatitjet për Ramazanin (Foto)

prej Wed 10 Jul 2013 - 19:18
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=vD_YR5OChPgavatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Re: Islami në festë, ja përgatitjet për Ramazanin (Foto)

prej Wed 10 Jul 2013 - 19:21
Kushtrimi4 shkruajti:https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=vD_YR5OChPg
kushtrim si esht ramazani ne austri vien pikerishte ku banon ty


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Islami në festë, ja përgatitjet për Ramazanin (Foto)

prej Wed 10 Jul 2013 - 19:23
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=vD_YR5OChPgKushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Islami në festë, ja përgatitjet për Ramazanin (Foto)

prej Wed 10 Jul 2013 - 19:30
shiko legjenda

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=4Hoqp79YIJwKushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Islami në festë, ja përgatitjet për Ramazanin (Foto)

prej Wed 10 Jul 2013 - 19:35
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=UNi05S70caQAnabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Islami në festë, ja përgatitjet për Ramazanin (Foto)

prej Wed 10 Jul 2013 - 20:08
Kushtrimi4 shkruajti: ramazani i bekuar esht nje  prej  pes shytllat e  islamit dhe te gjith muslimanet e mir pritun ket fest e madhe por  mua me duket keto foto siper jan me shum injoranc sepse nuk agjerojn vetem arabet po te gjith muslimanet ne rruzllin toksor:Merzitur: 

Shikoni se si festojnë këtë muaj të madhërueshëm nga PalestinaPakistan e në Afganistan përmes ngjyrave, aromave

E para nuk flet per asnje Arabi ketu por ta kuptoj hallin une ty pa merak..e dyta nese ke foto nga vendi ku jeton ti apo nga Kosova mund ti shtosh ketu se per kete flet tema e treta dhe e verteta injorancen time e kam teper te shtrenjte smile-   per ta perdorur dosido e me kedo si puna jote...  cyc


 Islami në festë, ja përgatitjet për Ramazanin (Foto) Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Re: Islami në festë, ja përgatitjet për Ramazanin (Foto)

prej Wed 10 Jul 2013 - 20:16
AnGeLiC shkruajti:
Kushtrimi4 shkruajti: ramazani i bekuar esht nje  prej  pes shytllat e  islamit dhe te gjith muslimanet e mir pritun ket fest e madhe por  mua me duket keto foto siper jan me shum injoranc sepse nuk agjerojn vetem arabet po te gjith muslimanet ne rruzllin toksor:Merzitur: 

Shikoni se si festojnë këtë muaj të madhërueshëm nga PalestinaPakistan e në Afganistan përmes ngjyrave, aromave

E para nuk flet per asnje Arabi ketu por ta kuptoj hallin une ty pa merak..e dyta nese ke foto nga vendi ku jeton ti apo nga Kosova mund ti shtosh ketu se per kete flet tema e treta dhe e verteta injorancen time e kam teper te shtrenjte smile-   per ta perdorur dosido e me kedo si puna jote...  cyc
shum e drejt mike arabia nuk ka shum ndikim ne kete muaj ramazanit


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Sponsored content

default Re: Islami në festë, ja përgatitjet për Ramazanin (Foto)

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi