Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Rusët “përgënjeshtrojnë” NASA-n: “Ja çfarë zbuluam në Mars me Phobo 2”

prej Wed 17 Jul 2013 - 12:59
Pas lëvizjeve të fudnit të bëra nga NASA për “pastrimin” e fotografive të saja nga kategoria e “Mbeturinave hapësinore”, rusët befasojnë!

Kështu, me anë të një videoje që alb-observer.com jua paraqet, do të shikoni se shkencëtarët rusë pohojnë prezencën e huaj (anije kozmike) veç asaj njerëzore, gjatë misionit të tyre të Mars të realizuar me Phobo 1 dhe Phobo 2.
Faktet janë shumë interesante!

Kështu, në vitin 1989 faqet e para të gazetave të asaj kohe njoftonin se para se Phobo 2 të humbiste kontaktin me qendrën kozmike në Tokë, kishte mundur të fotografonte disa shkrepje të “çuditshme”. Padyshim objekte të paidentifikuara dhe të pa njohura për qenien njerëzore.

Teksa Phobo 2 po vazhdonte misionin e tij pa paraqitur asnjë problem mekanik apo çfarë do lloj defekti tjetër, duke u larguar disa miliona kilometra larg Tokës, mundi të grumbulloj të dhëna shumë të vyera rreth Diellit, Tokës dhe Marsit.

Më 27 mars 1989 dhe teksa po i afrohej në distancë shumë të vogël Marsit, fotografoi një objekt të mistershëm dhe pikërisht në ato momente kontaktet me Tokën humbën menjëherë dhe kështu misteri vijoji…!

Por, mesa duket shkencëtarët rusë, duke marrë shkas nga “lëvizjet” e fundit të NASA-s për të spastruar arshivën e saj, ata bënë publike këto fakte që vërtet të venë në dilemë.
Pa u zgjatur pamjet dhe detaje të fuqishme mund t’i ndiqni KËTU!


Rusët “përgënjeshtrojnë” NASA-n: “Ja çfarë zbuluam në Mars me Phobo 2” Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi