Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Zbulimi! Shkencëtarët: Anije kozmike aliene kanë ardhur para miliona vitesh

prej Mon 22 Jul 2013 - 16:48
Zbulimi! Shkencëtarët: Anije kozmike aliene kanë ardhur para miliona vitesh Thumb_250x150
Makineri kozmike për eksplorimin e sistemit tonë diellorë janë lëshuar para miliona vitesh nga civilizime shumë të zhvilluara jashtëtokësore, që dispononin teknologji inteligjente, thonë shkencëtarët.

Ku është konkluzioni në të cilën kanë përfunduar shkencëtarë nga Skocia, pas një studimi 10-vjeçar të gjithë të dhënave dhe duke shfrytëzuar të gjithë formulat matematikore. Sipas tyre këto civilizime kishin krijuar një flotë makinerish automatike eksplorimi për distanca shumë të gjata. Shkencëtarët e Universitetit të Edinburgut, pohojnë gjithashtu se ka një boshllëk shumë të madh midis teknologjisë që qenieve tokësore dhe atyre jashtëtokësore. Sipas inspektorëve, duke u bazuar në disa gjetjeve dhe ngjarjeve të cilat nuk mund të shpjegohen me inteligjencën, shkencën apo teknologjinë tokësore, paaftësia e qenies njerëzore është kaq e madhe saqë nuk është akoma në gjendje të diktojë apo të zbulojë ekzistencën e trupave të ndryshëm në sistemin tonë diellorë./alb-observer.com/


Zbulimi! Shkencëtarët: Anije kozmike aliene kanë ardhur para miliona vitesh Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi