Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

 Objekte te çuditshme gjenden ne Rusi, kane prejardhje aliene? Empty Objekte te çuditshme gjenden ne Rusi, kane prejardhje aliene?

Fri 25 Jan 2013 - 12:26
 Objekte te çuditshme gjenden ne Rusi, kane prejardhje aliene? C4c48503-bc60-458e-8e3f-b24393df0428---0-

Objekti i gjetur daton 300 milionë vite më parë, por ka një përbërje të veçantë.Nga Vladivostock, në një nga vendet ekstreme të Rusisë, vjen lajmi i gjetjes së një cope metalike kurioze, e identifikuar pëmes një pjese si 'e kafshuar' dhe që daton 300 milionë vite më parë. Datimi është konfirmuar nga Igor Okunev i Institutit të fizikës nukleare të San Petërburgut, por me vete sjell edhe një dilemë, sepse në atë epokë nuk ekzistonin njohuritë teknike për të realizuar atë që u zbulua se është një aliazh alumini shumë të pastër.
Ky nuk është objekti i parë “anakronist”, për të cilin shkencëtarët kanë folur se është aq i hershëm në kohë, sa që konsiderohet "i pamundur" për të qenë i prodhuar nga njerëzit. Në këtë pikë, askush s'ka mundur të bëjë dot më shumë sesa të imagjinojë për këto një origjinë ekstra-tokësore. Fundja nuk është asgjë e pazakontë, duke parë se prej disa vitesh, alienët janë "nëpërkëmbë" në lidhje me gjithçka të çuditshme që gjendet qoftë edhe nga arkeologët.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi