Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Lumi shndërrohet në një tapet të gjelbër Empty Lumi shndërrohet në një tapet të gjelbër

Tue 23 Jul 2013 - 20:21
Lumi shndërrohet në një tapet të gjelbër Images2Ky është lumi më i gjelbër në botë, por jo për shkak të ngjyrës së ujit të tij. Lumi i Jingang, në Fuzhou, në Kinë është kthyer i gjithi në ngjyrë të gjelbër për shkak se është pushtuar nga zambakët e ujit, të cilët në mënyrë të çuditshme kanë pushtuar gjithë sipërfaqen e tij duke i dhënë pamjen e një tapeti të gjatë prej 400 metrash.

Bimësia në sipërfaqen e lumit është aq e dendur, sa është pothuajse e pamundur që të kalohet përmes tij me varkë.

Të gjendura më shpesh në pyjet tropikale të Amerikës së Jugut, zambakët e ujit kanë aftësinë të rriten në më tepër se një metër lartësi.

Por, edhe pse duken tërësisht të gjelbër në këtë fazë, këta zambakë pasi rriten dhe lulëzohen, çelin lule shumëngjyrëshe që japin një pamje akoma më fantastike.shqipmedia.Lumi shndërrohet në një tapet të gjelbër U330P886T15D20454F104DT20130606095338Lumi shndërrohet në një tapet të gjelbër 4EA7709D7DE5A4AA225F93256BA3EF_h316_w628_m5_ckSlgxyqo
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi