Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

Kavajë, torta e Bajramit 25 metra(video) Empty Kavajë, torta e Bajramit 25 metra(video)

Thu 8 Aug 2013 - 23:08
Kavajë, torta e Bajramit 25 metra(video) Roshi-kavaje-torta

Ashtu si në mbarë vendin, edhe në qytetin e Kavajës është festuar Fiter Bajrami.

Kavaja është qyteti që dallohet për atmosferën dhe festimin masiv të kësaj dite të shënuar, që pason muajin e agjërimit për besimtarët.

Edhe këtë vit, bashkia e qytetit ka qene pjesë e festimeve. Pas faljes së namazit të kësaj dite është ndarë për qytetarët, pavarësisht përkatësisë fetare, torta e Bajramit.

E shndërruar në simbol të festimeve në komunitet, torta e porositur për këtë festë ishte 25 metra e gjatë.

“Uroj të gjithë besimtarët e Kavaës, të gjithë myslimanëve, gëzuar Fiter Bajramin, paqe, begat dhe lumturi në familjet e tyre”, deklaroi kryebashkiaku Rroshi.

Një urim për besimtarët është përcjellë dhe nga tenori kavajas me famë ndërkombëtare, Agim Hushi: “Kam ardhur me familjen të festoj këtë ditë të mrekullueshme Fiter Bajramin, e i uroj Kavajës të zhvillohet, teksa e gjej më të bukur se kurrë”.

Më tej festa dhe urimet janë zhvendosur nga sheshi kryesor në ambjentet familjare të besimtarëve. (tch)

FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

Kavajë, torta e Bajramit 25 metra(video) Empty Re: Kavajë, torta e Bajramit 25 metra(video)

Thu 8 Aug 2013 - 23:39
Bravo per organizimin qe ka mundesuar Bashkia e Kavajes
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi