Shko poshtë
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Meshkuj, shamitë përsëri janë ‘in’!

prej Sun 25 Aug 2013 - 19:23
Meshkuj, shamitë përsëri janë ‘in’! Shamia_kostume
Dikur zbukurimi kryesor i veshjes së meshkujve ishte një shami në xhepin e sipërm të xhaketës. Sot, përsëri ky detaj mode përsëri po ngjitet në skenë.

Pasi veshja e meshkujve më shumë ishte bartur në drejtim të një veshje sa më sportive, u duk se shamitë tashmë i kalonin së kaluarës.

Shamia tash ka të njëjtin rol te veshjet solemne, por gjithsesi edhe tek ato sportive, si dhe kombinimet me të cilat nënkuptohen xhinse dhe atlete.

Disa janë të dizajnuara me ngjyra të forta që tërheqin vëmendjen, disa që kombinohen me këmishë apo kravatë, ndërsa që pos se mund t’i vendosni në stilin klasik në xhepin e sipërm të xhaketës, aty mund t’i vendosni edhe syzet e diellit.


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Meshkuj, shamitë përsëri janë ‘in’! Bar_glitter_crown_bar
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi