Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

Më ofruan para ta vrisja një komandant të UÇK-së dhe një publicist Empty Më ofruan para ta vrisja një komandant të UÇK-së dhe një publicist

Mon 26 Aug 2013 - 20:35
SHIK-u dëmtuesi më i madh i UÇK-së (2)

Në vazhditm të intervistës për gazetën “Bota sot”, ish anëtari i SHIK-ut, Naim Miftari, vlerëson se,bashkësia ndërkombëtare në kohën e pasluftës kishte mjaft rezerva sa iu përket komandantëve të UÇK-së.

“Bota sot”: Si e sheh procesin Bllaca, ai sot ndodhet i dënuar. Ka marrë atë që ka merituar?

Naim Miftari: Bllaca u dënua pak sepse edhe si person është i lig, tani kinse del si mbrojtës i LDK-së, është dashur që më herët të dal si mbrojtës e jo pas 11 viteve, por familja, fëmijët e Bllacës janë dëmtuar shumë keq me demonizime të ndryshme, ata nuk kanë faj. Shumë veta të tjerë duket se po i shpëtojnë procesit Bllaca 4, i shumë paralajmëruar, nëpërmjet Ligjit për amnistinë.


“Bota sot”: A dështoi Bllaca apo EULEX-i me këtë proces?

Miftari: Bllaca 4 nuk ekziston njëherë për njëherë. Për dështim të EULEX-it dhe Bllacës, them unë, ne populli jonë dështuam të gjithë së bashku, jo për këtë proces, por për padrejtësira tjera, por sot e asaj dite kanë mbetur në errësirë sepse ta vrasësh një Enver Malok, Xhemajl Mustafë, dhe Samajl Hajdaraj ... e ke vrarë Kosovën. Amnistia ka qenë thikë në shpinën e popullit tonë ku po lirohen sidomos financat e krimit të organizuar asnjë vrasje nuk është bërë pa para.


(Tekstin e plotë mund ta lexoni të martën në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” botimi i Diasporës – Perëndimit)

Abonohuni në gazetën “Bota sot”. Mundësia e abonimit është në Zvicër.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi