Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Bajram Nenada
Bajram Nenada
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 3
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/08/2013

default Studioni këto 10 rregulla themelore të lumturisë

prej Fri 30 Aug 2013 - 22:10
1. Ndiqni një jetë produktive, emocionuese dhe aktive.
2. Angazhohuni në veprimtari domethënëse në cdo minutë të secilës ditë.
3. Zhvilloni një mënyrë jetesore të organizuar, të planifikuar dhe me pak rrëmujë.
4. Vendosni objektiva realistë, por ruani një standard të lartë.
5. Mendoni pozitivisht - ju nuk mund ta keni luksin e një mendimi negativ.
6. Shmangni shqetësimet e panevojshme mbi çështe të parëndësishme.
7. Kushtojini kohë zbavitjes.
8. Kultivoni një personalitet të ngrohtë, zemërmirë, me një dashuri të sinqertë për njerëzit.
9. Bëjeni zakon të jepni më shumë sesa të merrni.
10. Mësoni të jetoni në të tashmen. E shkuara është uji që kakaluar nën urën e jetës.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi