Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default “Me Sirinë le të merret Allahu!”

prej Sun 1 Sep 2013 - 11:38
Kjo është fraza që ka përdorur Sarah Palin në një postim në profilin e saj në Facebook ditën e shtunë.

Ish-guvernatorja e Alaskës dhe ish-kandidatja për zëvendëspresidente e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka shkruar se bëhet fjalë “për një konflikt ku ekstremistët islamikë janë kundër një regjimi autoritar dhe të dyja palët bërtasin ndaj njëri-tjetrit: “Allah Akbar”. Kështu që le të merret Allahu me ta.”

Në këtë mënyrë Palin ka shprehur hapur se 
Siria

nuk është dakord me aksionin ushtarak që presidenti amerikan Barak Obama vendosi të ndërmarrë në Siri pas përdorimit të armëve kimike.

Presidenti amerikan Barack Obama deklaroi se është gati të japë urdhrin për ndërhyrje ushtarake në Siri ndoshta dhe javën që vjen me pretendimin se e ka autoritetin për ta bërë një gjë të tillë. 

Por për një sulm mbi Damaskun, shefi i Shtëpisë së Bardhë do të kërkojë më parë autorizimin e Kongresit. Nga “Kopshti i Trëndafilave”, Obama siguroi edhe një herë se trupat amerikane nuk do të shkelin në Siri. Pas “Jo-së” britanike për pjesëmarrje në mësymje, hipoteza e një aksioni të kufizuar bëhet kështu gjithmonë e më konkrete. 

“Shtetet e Bashkuara duhet të ndërhyjnë ushtarakisht në Siri. Kam vendosur që ta ndërmarrin një aksion ushtarak kundër regjimit sirian dhe ta ndëshkojmë për përdorimin e një gazi që vrau mbi një mijë vetë, një atentat ky kundër dinjitetit njerëzor. Por pervecse Komandat i Forcave të Armatosura, jam edhe presidenti i demokracisë më të vjetër parlamentare. Edhe pse une mund ta jap urdhërin e sulmit pa dritën jeshile të Dhomës së Përfaqësuesve dhe Senatit, kam vendosur të dëgjoj mendimin e të përzgjedhurve të popullit amerikan, e për këtë do te nisë një diskutim në Kongres”, tha Obama.


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: “Me Sirinë le të merret Allahu!”

prej Sun 1 Sep 2013 - 12:49
Cit shkruajti:ekstremistët islamikë janë kundër një regjimi autoritar dhe të dyja palët bërtasin ndaj njëri-tjetrit: “Allah Akbar”. Kështu që le të merret Allahu me ta.
Hajde e merruni vesh qitash!!!!!!!!!!!!!!!


“Me Sirinë le të merret Allahu!”  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Hotlani
Hotlani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 1151
<b>Hobi</b> Hobi : lexim dhe shkrim i poezive
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Në hapsirën shqiptare
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/11/2012
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: “Me Sirinë le të merret Allahu!”

prej Sun 1 Sep 2013 - 19:57
Është bërë një sup ,çka askush nuk din si ta pij,dhe askush s'po merr vesh cka po ndodh,por kryesorja superfiqive po u shkon puna mirë po e shesin armatimin dhe po u punojnë fabrikat e armatimit,s'ka rëndësi pse po vriten gra,pleq ,fëmija-vërtetë tmerr!


FEMIJA RRITET DUKE FJETUR ,POR NESE NJI POPULL FLEN AI VDES. ISMAIL QEMALI
Sponsored content

default Re: “Me Sirinë le të merret Allahu!”

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi