Shko poshtë
Hotlani
Hotlani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 1151
<b>Hobi</b> Hobi : lexim dhe shkrim i poezive
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Në hapsirën shqiptare
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/11/2012
http://www.engjujtshqiptare.com

default Sh.f. ‘Kongresi i Manastirit’, gati për disa ditë

prej Mon 2 Sep 2013 - 23:22
Objekti i ri i Shkollës fillore ‘Kongresi i Manastirit’ që graviton në Komunën Çair, nuk do ti hap dyert për nxënësit në ditën e parë të vitit shkollor 2013/2014.

Sh.f. ‘Kongresi i Manastirit’, gati për disa ditë 36EE5F2318821839BB82AD812F542817

Objekti i ri i Shkollës fillore ‘Kongresi i Manastirit’ që graviton në Komunën Çair, nuk do ti hap dyert për nxënësit në ditën e parë të vitit shkollor 2013/2014.

Fillimin e vitit shkollor nxënësit do ta fillojnë sërish në barakat e vjetra të shkollës ku edhe kanë mësuar deri tani.

‘Presim të na sjellin inventarin e ri, ndërsa akoma nuk është rregulluar obori i shkollës, ndaj dhe nuk mund të fillojmë vitin shkollor në objektin e ri, janë në pyetje ditët dhe të transferohemi në objektin e ri’ thonë përfaqësues të shkollës.
Shkolla e cila është në ndërtim e sipër është paraparë të jetë për afër 800 nxënës.

Ky projekt ka filluar të realizohet në vitin 2009, ndërsa ashtu siç ishte paraparë punimet realizohen në tre faza.
Punimet e objektit ishin ndërprerë disa herë për shkak të mungesës së mjeteve.

Shuma prej 2 milionë euro përfshinë vetëm ndërtimin e objektit të shkollës, ndërsa salla sportive do të ndërtohet pasi të ketë përfunduar objektit në tërësi, dhe atë me mjete shtesë./Portalb


FEMIJA RRITET DUKE FJETUR ,POR NESE NJI POPULL FLEN AI VDES. ISMAIL QEMALI
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi