Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Kur është një mashkull i gatshëm për tu martuar?  Empty Kur është një mashkull i gatshëm për tu martuar?

Thu 5 Sep 2013 - 22:32
  • Nëse po tentoni të martohemi me të dashurin tuaj atëherë duhet ti dini dy lajme, një të keq dhe një të mirë.

Kur është një mashkull i gatshëm për tu martuar?  07951d60-51e0-4d25-b1db-75fd904afc76---0-
Lajmi i mirë është se ju mund të përpiqeni për të manipuluar me të për ta bindur derisa lajmi i keq është se nuk mund të bëni asgjë për të përshpejtuar këtë proces.

Por kjo nuk do të thotë se martesa nuk do të ndodhë kurrë. Çdo ditë meshkuj martohen dhe bien në dashuri.

Por burrat kanë orët e tyre biologjike dhe kur janë të gatshëm e bëjnë martesën pa menduar dy herë por asnjëherë para këtij “momenti”.

Në ndërkohë me gjithë përpjekjet, ju nuk do të mund ta bindni kurrë një mashkull se ju jeni gjëja më e mirë që i ka ndodhur atij ndonjëherë në jetë, edhe në nëse me të vërtet jeni e tillë.

Sipas John Malloy, autor i librit “Why Men Marry Some Women and Not Others”, i cili është rezultat i vrojtimit të 2500 burrave , pamja prej beqari nuk e josh një mashkull kur është i gatshëm për tu martuar.

Malloy ka intervistuar meshkuj nga mosha 17 deri 70 vjeçare të cilët ishin gati të martohen, dhe secili prej tyre pranoi se ndiheshin gjithnjë e më shumë larg nga baret, pishinat dhe klubet e ndryshme që dikur ishin vendet e tyre të preferuara.

“Për shumë vjet kalova çdo mbrëmje të premteve si beqar në bar me pretendimin për tu argëtuar, konsumuar alkool dhe cigare dhe për të gjetur ndonjë vajzë e cila do të mund të ishte e interesuar. Si i martuar mendimi për të qëndruar në shtëpi duket shumë më tërheqës”, ka thënë Joe T, një 30 vjeçar nga Denver.ikub.al
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi