Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default 5 vite jetë të shpenzuara në mendime

prej Sat 28 Sep 2013 - 20:03
5 vite jetë të shpenzuara në mendime Mendime
Një studim i fundit në Britaninë e Madhe ka dalë në përfundimin se njerëzit shpenzojnë plot 5 vite të jetës së tyre duke u shqetësuar për çështje të ndryshme, ku më të rëndësishmet janë paratë dhe marrëdhënia me partnerin.
Një i rritur harxhon dy orë të ditës së tij duke menduar për financat, shëndetin dhe marrëdhëniet. Shqetësime të tilla, sipas studimit, e bëjnë të vështirë përqendrimin në punë tek një njeri dhe shkaktojnë zënka me partnerin.
Paul Kennan tha për ‘Daily Mail’: “Një person i rritur shpenzon mesatarisht 14 orë të javës duke menduar për problemet e përditshme dhe ky “thellim” në mendime shkakton stres dhe rrjedhimisht stresi sjell probleme edhe më të rënda.”
Ja cilat janë 10 gjërat për të cilat mendojnë më shumë britanikët sipas studimit:
1. Mbipesha
2. Plakja
3. Kursimet/ E ardhmja financiare
4. Forma fizike
5. Borxhet
6. Energjia e pakët
7. Borxhet në kartën e kreditit
8. Qiraja/Kredia
9. Puna
10. Dieta
topchanel


5 vite jetë të shpenzuara në mendime Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi