Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Pesë vite të shpenzuara në mendime Empty Pesë vite të shpenzuara në mendime

Wed 24 Apr 2013 - 22:48
Pesë vite të shpenzuara në mendime Duke%20menduar
Një studim i fundit në Britaninë e Madhe ka dalë në përfundimin se njerëzit shpenzojnë plot 5 vite të jetës së tyre duke u shqetësuar për çështje të ndryshme, ku më të rëndësishmet janë paratë dhe marrëdhënia me partnerin.

Një i rritur harxhon dy orë të ditës së tij duke menduar për financat, shëndetin dhe marrëdhëniet. Shqetësime të tilla, sipas studimit, e bëjnë të vështirë përqendrimin në punë tek një njeri dhe shkaktojnë zënka me partnerin.

Një person i rritur shpenzon mesatarisht 14 orë të javës duke menduar për problemet e përditshme dhe ky "thellim në mendime shkakton stres dhe rrjedhimisht stresi sjell probleme edhe më të rënda".



Ja kush janë 10 gjërat për të cilat mendojnë më shumë britanikët sipas studimit:
1. Mbipesha
2. Plakja
3. Kursimet/ E ardhmja financiare
4. Forma fizike
5. Borxhet
6. Energjia e pakët
7. Borxhet në kartën e kreditit
8. Qiraja/Kredia
9. Puna
10. Dieta

mtv.com
E askujt
E askujt
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1473
<b>Hobi</b> Hobi : volejboll , psikologjia , romanet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne endrrat e tua...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/12/2011

Pesë vite të shpenzuara në mendime Empty Re: Pesë vite të shpenzuara në mendime

Wed 24 Apr 2013 - 23:18
po te bejm nje bilanc.....gjat nje dite kemi me shum mendime negative se pozitive...
shum stres , probleme , shqetesime...tek te cilat na rri mendja pothuajse cdo moment te dites...
e kshu.....dit pas dite.......iken jeta pa e kuptuar se sa dit te bukura ke shpenzuar duke mos i jetuar.....duke mos i shfrytezuar.....
ndaj her pas here duhet ti kujtojm vetes se vetem nje jete kemi.......mos te mendojm per dje.......as per neser......por per sot.....dhe vetem per sot.......
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi