Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default 40 vjeçarja shtatzënë që pritet të lind 13 fëmijë

prej Tue 1 Oct 2013 - 23:00
Mjekët nga spitali ku është shtrirë kjo grua me 13 fëmijë, kanë bërë ultrazërin dhe kanë konfirmuar se bëhet fjalë për 13 fetuse
40 vjeçarja shtatzënë që pritet të lind 13 fëmijë 5469B06AEDFC8A6FB769FE15A5189F4F
Një grua 40 vjeçare irakiane, është shtatzënë më 13 fëmije, edhe pse 5 vitet e fundit nuk ka mund të ngelë shtatzënë.
Irakenia 40 vjeçare, i ka habitur dhe i lënë “pa tekst” mjekët, kur kjo nënë e 7 fëmijëve përsëri ka ngelë shtatzënë e aq më tepër së mban 13 fëmijë. Duke pas parasysh se kjo grua gjatë pesë vjetëve të fundit nuk ka mundur të ngelë shtatzënë, bashkëshorti i sajë, është martua edhe me një grua tjetër –sepse ligjet e atjeshme në fuqi këtë nuk e pengojnë- por tani është befasuar këndshëm që gruaja e parë është shtatzënë me 13 fëmijë.
Mjekët nga spitali ku është shtrirë kjo grua me 13 fëmijë, kanë bërë ultrazërin dhe kanë konfirmuar se bëhet fjalë për 13 fetuse. “Analizat e para kanë treguar se 4 fetuse nuk kanë puls, ndërsa të tjerët janë në gjendje të mirë. Po ashtu edhe nënë ndihet mirë dhe ky është rasti më i rrallë i shtatzënisë së këtillë gjatë historisë në botë.
Presim që mbase edhe ndonjë nga fetuset të shuhen (vdesin) gjatë stadeve të ardhshme të shtatzënisë, ndërsa ata që do të lindin do të jenë relativisht të vegjël” ka deklaruar dr. Mikdam Al Jabouri nga spitali “Takreet”.portalb.


40 vjeçarja shtatzënë që pritet të lind 13 fëmijë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi