Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Hoxy
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 47
<b>Hobi</b> Hobi : Programmim
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : DIKUND NE GOOGLE Funny Video http://seec0m.altervista.org/
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/03/2013
http://its3c.org

default AppleWin – program emulatori Apple II

prej Wed 16 Oct 2013 - 1:00
AppleWin – program emulatori Apple II

ppleWin eshte nje emulator Open Source i Apple II (kompjuterat Apple te shperndare ne vitet 80) qe ju lejon te emuloni programet Apple II nga imazhet e disqeve (imazhet qe permbajne nje disk te tere floppy).
Cilesia e rivalitet eshte absolutisht e larte, si nga pikepamja e videos (jane te emoluar ekranet njengjyresh

dhe ne ngjyra) dhe e audios: edhe porta serike e Apple emulohet ne ate PC.
Mund te emulohen programe dhe lojra, gjithashtu shpejtesia e ketyre te fundit eshte plotesisht e pranueshme.
http://seec0m.altervista.org/applewin-program-emulatori-apple-ii/jeta e veshtire eshte kjo Kurrë mos e injoro personin që të don, që kujdeset për ty, se ndonjëherë kur të zgjohesh do të kuptosh se ke humb Hënën duke kërkuar Yjet..!http://seec0m.altervista.org // https://www.fb.com/Ambasador.Kazhinski
avatar
Hoxy
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 47
<b>Hobi</b> Hobi : Programmim
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : DIKUND NE GOOGLE Funny Video http://seec0m.altervista.org/
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/03/2013
http://its3c.org

default Re: AppleWin – program emulatori Apple II

prej Wed 16 Oct 2013 - 1:03
Anvi Smart Defender – antispyware falas qe ka mbrojtje ne kohe reale

Eshte nje antispyware falas qe ka nje mbrojtje ne kohe reale per te parandaluar malware te panjohur qe te mos instalohen ne pc pa dijenine tone. Nderfaqja e perdoruesit eshte e bukur dhe e kuptueshme dhe ndihmon per te kuptuar funksionet e programit. Anvi Smart Defender, perveçse mbron nga

spyware dhe malware, ka funksione shtese per pastrimin e PC: eshte ne gjendje per te hequr me ca klikime file te vjeter dhe komanda te regjistrit qe nuk perdoren me, per te hequr gjurmet e shfletimit tone te internetit dhe te permiresoje memorien RAM: nuk e shoh aspak te nevojshem pranine e te gjitha ketyre funksioneve shtese, megjithate, jane te pranishem.

Kam bere ca testime per te verifikuar cilesine e mbrojtjes, duke u perpjekur per te nisur disa malware qe nuk kishte njohur me skanim te pare: eshte e vertete qe ANVI SD ka bllokuar gjithmone perpjekjen malwareve te ndryshme per tu instaluar ne sekuencen e nisjes (startup) (dhe kjo eshte nje gje e mire), por disa nga keto malware kane qene gjithmone ne gjendje qe te nisen automatikisht te pashqetesuar (dhe ishin ne gjendje te nisnin proçeset qe donin, per shembull, te nisnin Internet Explorer dhe gjera te tilla).

Ne lidhje me aftesine e skanimit, sipas disa testeve te shpejta qe kam bere duket te jete mesatar: ANVI SD per kete arsye eshte nje antimalware / antispyware interesant, por qe akoma duhet te beje disa permiresime.

shkarko programin kliko ketu http://seec0m.altervista.org/anvi-smart-defender-antispyware-falas-qe-ka-mbrojtje-ne-kohe-reale/


jeta e veshtire eshte kjo Kurrë mos e injoro personin që të don, që kujdeset për ty, se ndonjëherë kur të zgjohesh do të kuptosh se ke humb Hënën duke kërkuar Yjet..!http://seec0m.altervista.org // https://www.fb.com/Ambasador.Kazhinski
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi