Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Gjoksi i femrës plaket më herët se sa pjesa tjetër e trupit Empty Gjoksi i femrës plaket më herët se sa pjesa tjetër e trupit

Thu 24 Oct 2013 - 23:24
Gjoksi i femrës plaket më herët se pjesa tjetër e trupit, kanë konfirmuar shkencëtarët.Edhe pse mënyra e jetesës ndikon në mënyrën se si ju dukeni, shkencëtarët thonë se natyra ka përcaktuar tashmë se indet e gjirit tek femra plaken më herët.Kjo ishte zbuluar nga shkencëtarët në Universitetin e Kalifornisë në Los Anxhelos. Ora biologjike është ajo që duhet fajësuar për plakjen e parakohshme të gjirit, sepse ajo është e pabarabartë. Ata thonë se në fëmijëri është e shpejtë, ndërsa në të 20-tat e tyre ngadalëson.

Kërkuesit kanë ndjekur më shumë se 350 gra dhe ndryshimet në to gjatë viteve, dhe kanë ardhur në përfundim se gjiri në moshë mesatare plaket më shpejt për dy vite në raport me pjesën tjetër të trupit, shkruan klix.ba.

Studimi mund të jetë bazë për studime të mëtejshme në mënyrë që të gjeni se pse rreziku i kancerit rritet me rritjen e numrit të viteve./10minuta/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi