Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Eklipsi i rrallë i diellit prek Amerikën, Evropën dhe Afrikën

prej Sun 3 Nov 2013 - 22:11
Eklipsi i rrallë i diellit prek Amerikën, Evropën dhe Afrikën EklipsiNjë eklips i rrallë i diellit, ku dielli u mbulua totalisht nga hëna, u shikua nga mijëra njerëz, fillimisht në jugun e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe më pas lëvizi drejt lindjes.

Pamja më e mirë e eklipsit nga toka, u shikua në orën 14. 50 (me orën tonë) në Gabon.

Më pas, eklipsi i plotë përfshiu kontinentin e Afrikës dhe pjesërisht u shikua edhe veri të Amerikës dhe në jug të Evropës.

Ekspertët paralajmëruan se asnjë person nuk duhet ta shikojë eklipsin me sy të zbuluar, domethënë pa syze.

Ata rekomanduan syze saldatori ose shikimin nëpërmjet kameras.

/Shekulli Online/ E.B./


Eklipsi i rrallë i diellit prek Amerikën, Evropën dhe Afrikën Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi