Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Foto që të ‘ngrohin’ shpirtin, Papa përqafon njeriun e shpërfytyruar

prej Thu 7 Nov 2013 - 23:10
Foto që të ‘ngrohin’ shpirtin, Papa përqafon njeriun e shpërfytyruar  PapShikoni këto foto të mahnitshme, ku Papa Françesku përqafon një person, i cili e ka fytyrën të mbuluar me gunga të vogla. Fotot janë realizuar në sheshin e “Shën Pjetrit” në Vatikan. Gjesti Papës ka mahnitur dhe ka prekur zemrat e gjithë të pranishmëve. Burri, i cili përqafohet nga Papa me shumë dashuri, vuan nga një sëmundje që quhet “NEUROFIBROMATOSIS”, pra një lloj tumori beninj që nuk ka shërim.

E quajtur NF1, është një sëmundje gjenetike, e cila mund të trashëgohet ose geni në trup mund të pësojë një mutacion spontan dhe shfaqet që në periudhën e adoleshencës dhe nuk mund të ndalet. Njerëzit shpesh paragjykojnë personat që vuajnë nga kjo lloj sëmundje dhe i rrinë larg. Personat me “NEUROFIBROMATOSIS” në të shumtën e rasteve janë të diskriminuar dhe veçohen nga shoqëria për shkak të pamjes.

/Washington Post/Shekulli Online/ E.L./
Foto që të ‘ngrohin’ shpirtin, Papa përqafon njeriun e shpërfytyruar  Pap1
Foto që të ‘ngrohin’ shpirtin, Papa përqafon njeriun e shpërfytyruar  Pap4Foto që të ‘ngrohin’ shpirtin, Papa përqafon njeriun e shpërfytyruar  Pap5
Foto që të ‘ngrohin’ shpirtin, Papa përqafon njeriun e shpërfytyruar  Francis_combined1%201


Foto që të ‘ngrohin’ shpirtin, Papa përqafon njeriun e shpërfytyruar  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi