Shko poshtë
qik magnetike
qik magnetike
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 15
<b>Hobi</b> Hobi : poezia
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : st.gallen
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/11/2013

default Poezi nga qika magnetike

prej Mon 11 Nov 2013 - 18:23
menyra me e leht per ta harruar te dashurin
esht qe ta vrasesh!!!!
20vjet burg dhe kur del e di
qe ai eesht ne burg te perjetshem
gjithqka falet perveq tradhtis
tradhit e cila permban:
dhimbje
vuajtje
si dhe lotet te cilet perkujdesen
per me te rendsishmen TRADhTI
tradhtia osht per ata te cilet din te perkujdesen per te
dhe ne fund e shijojn me nje PLUMB ne BALL
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 79
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: Poezi nga qika magnetike

prej Mon 11 Nov 2013 - 18:41
qik magnetike shkruajti:menyra me e leht per ta harruar te dashurin
esht qe ta vrasesh!!!!
20vjet burg dhe kur del e di
qe ai eesht ne burg te perjetshem
gjithqka falet perveq tradhtis
tradhit e cila permban:
dhimbje
vuajtje
si dhe lotet te cilet perkujdesen
per me te rendsishmen TRADhTI
tradhtia osht per ata te cilet din te perkujdesen per te
dhe ne fund e shijojn me nje PLUMB ne BALL
sa mire e ka mendu ai kkk 


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
qik magnetike
qik magnetike
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 15
<b>Hobi</b> Hobi : poezia
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : st.gallen
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/11/2013

default Re: Poezi nga qika magnetike

prej Mon 11 Nov 2013 - 19:03
mos me pritt asgjo prej askujt skem pse jetojmm
spaku un menoj qashtut
nese smenoj qe dikush mem fal dashuri mos mem fal lumturi etj etj... pse me jetu
legjenda_1983
legjenda_1983
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
 <b>Mosha</b> Mosha : 37
<b>Postime</b> Postime : 13
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 11/11/2013

default Re: Poezi nga qika magnetike

prej Mon 11 Nov 2013 - 19:05
njeriu nuk dashuron per se dyte haron
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 79
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: Poezi nga qika magnetike

prej Mon 11 Nov 2013 - 19:05
qik magnetike shkruajti:mos me pritt asgjo prej askujt skem pse jetojmm
spaku un menoj qashtut
nese smenoj qe dikush mem fal dashuri mos mem fal lumturi etj etj... pse me jetu
qe te marresh dashuri dhe lumturi nga dikush duhet te japesh qika ....


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
ilir_83
ilir_83
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
 <b>Mosha</b> Mosha : 37
<b>Postime</b> Postime : 5
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 11/11/2013

default Re: Poezi nga qika magnetike

prej Mon 11 Nov 2013 - 19:36
maksi fjala shume drejt me pelqen fakti
qik magnetike
qik magnetike
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 15
<b>Hobi</b> Hobi : poezia
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : st.gallen
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/11/2013

default Re: Poezi nga qika magnetike

prej Mon 11 Nov 2013 - 21:15
:-)
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 79
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: Poezi nga qika magnetike

prej Mon 11 Nov 2013 - 21:39
zor se harrohet


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
qik magnetike
qik magnetike
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 15
<b>Hobi</b> Hobi : poezia
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : st.gallen
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/11/2013

default Re: Poezi nga qika magnetike

prej Mon 11 Nov 2013 - 23:23
jo nese tvret per sgjalli harrohet
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Poezi nga qika magnetike

prej Mon 11 Nov 2013 - 23:27
kur te takoj tjetrenqik magnetike
qik magnetike
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 15
<b>Hobi</b> Hobi : poezia
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : st.gallen
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/11/2013

default mosss

prej Tue 12 Nov 2013 - 16:53
bravo ja arrite
nzemer e godite
tlumt ja ke qellu
pika e saj e dopt
osht me tradhtu
e lendove
prap e lendon
pse si thu qe nuk e don???
qik magnetike
qik magnetike
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 15
<b>Hobi</b> Hobi : poezia
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : st.gallen
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/11/2013

default ????!!!

prej Fri 15 Nov 2013 - 3:23
Aq ma shum ta dojsh Dikan,
Aq ma i pa Dashtun ki me Kan,
Edhe pse ket kurr s`ki me Kuptu,
Se nuk n`dalesh kurr me Mendu,
Jeten e n`dryshon ashtu siç Mendon,
Gabon e nuk Mendon!!!!!
Ni pjes te Jetes e Shkatrron.
Mendja asht gjithqka ne ket Dhe,
Mendo n`dryshime e ne diqka te Re,
Bani Zotit Lutje,
Sepse jeta sasht veq Vujtje.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Poezi nga qika magnetike

prej Fri 15 Nov 2013 - 18:52
Qika postimet u bashkuan ne nje teme te vetme perderisa jane te gjitha poezi dhe ketu mundesh te postosh ter poezite e tua...Tema u zhvendos ne forumin "POEZI DHE TREGIME" ndiq linkun e meposhtem ku mundesh te gjesh temen:
http://www.engjujtshqiptare.com/f8-poezi-dhe-tregime

Ju te tjeret jo chit chat temen plz!

Ju flm qe i ndani me ne keto krijime qika! Very Happy 


Poezi nga qika magnetike Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi nga qika magnetike

prej Fri 15 Nov 2013 - 19:14
IKU UJI...

Iku uji, iku uji
Moj e mjera popullsi
Hapni cezmat edhe prisni
Pas dhjete oresh, do te vije.

Kur uji te kete ardhur
Shume shpejt do te shkoje
Mbushni kovat dhe legenet
Qe tju gjenden, per nevoje.

Ate uje qe pini
Ju lutem ziejeni mire
Pasi nje gomar i ngordhur
Eshte hedhur ne Boville.

Rrofte shume, tregu i lire
Qe sjell uje te importuar
Ne ditet qe do te vijne
Do bejme dush, me uje te gazuar...
kkk 


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Poezi nga qika magnetike

prej Fri 15 Nov 2013 - 19:50
Dasa shkruajti:IKU UJI...

Iku uji, iku uji
Moj e mjera popullsi
Hapni cezmat edhe prisni
Pas dhjete oresh, do te vije.

Kur uji te kete ardhur
Shume shpejt do te shkoje
Mbushni kovat dhe legenet
Qe tju gjenden, per nevoje.

Ate uje qe pini
Ju lutem ziejeni mire
Pasi nje gomar i ngordhur
Eshte hedhur ne Boville.

Rrofte shume, tregu i lire
Qe sjell uje te importuar
Ne ditet qe do te vijne
Do bejme dush, me uje te gazuar...
kkk 
Ti Dasa sikur me kishe rene ca kohe ne gjume,e shikon qe duhej nje qik ne forum per te frymezuar pak se me kishe ren n'rehat! kkk 


Poezi nga qika magnetike Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi nga qika magnetike

prej Sat 16 Nov 2013 - 14:11
AnGeLiC shkruajti:
Dasa shkruajti:IKU UJI...

Iku uji, iku uji
Moj e mjera popullsi
Hapni cezmat edhe prisni
Pas dhjete oresh, do te vije.

Kur uji te kete ardhur
Shume shpejt do te shkoje
Mbushni kovat dhe legenet
Qe tju gjenden, per nevoje.

Ate uje qe pini
Ju lutem ziejeni mire
Pasi nje gomar i ngordhur
Eshte hedhur ne Boville.

Rrofte shume, tregu i lire
Qe sjell uje te importuar
Ne ditet qe do te vijne
Do bejme dush, me uje te gazuar...
kkk 
Ti Dasa sikur me kishe rene ca kohe ne gjume,e shikon qe duhej nje qik ne forum per te frymezuar pak se me kishe ren n'rehat! kkk 
Jo more Dasa nuk flen kurrr,jam ktu po shikoj meni sy:050: 
PA QIKA SKA JET MORI ANA:no smoking: 


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Sponsored content

default Re: Poezi nga qika magnetike

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi