Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 37
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Angola ndalon islamin, rrënon xhamitë

prej Mon 25 Nov 2013 - 21:46
Message reputation : 100% (2 votes)
Angola është shteti i parë në botë që ka vendosur të ndalojë islamin me qëllim “ ndalimin e përhapjes së ekstremizmit musliman” shkruan onislam.net.

"Procesi i legalizimit të islamit nuk ka marrë pëlqimin e Ministrisë së Drejtësisë dhe të drejta të njeriut, dhe xhamit do të mbyllen për një kohë të caktuar”, tha Roza Kruz de Silva, Ministre e Kulturës.

Qeveria e Angolës ka urdhëruar që të rrënohen të gjitha xhamitë në vend. Sipas Silvas, vendimi është si pjesë e aktiviteteve për ndalimin e sekteve religjioze “jolegale” në vend, transmeton Portalb.

Sipas ministres ky hap ishte i domosdoshëm në luftën kundër fesë që është në kundërshtim me traditat kulturore të Angolës. Presidenti i shtetit Hoze Eduardo dos Santos ka thënë se “ky është fundi i vërtet i ndikimit islam në vendin tonë”.


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21428
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Angola ndalon islamin, rrënon xhamitë

prej Tue 26 Nov 2013 - 12:36
Legjenda shkruajti:Angola është shteti i parë në botë që ka vendosur të ndalojë islamin me qëllim “ ndalimin e përhapjes së ekstremizmit musliman” shkruan onislam.net.

"Procesi i legalizimit të islamit nuk ka marrë pëlqimin e Ministrisë së Drejtësisë dhe të drejta të njeriut, dhe xhamit do të mbyllen për një kohë të caktuar”, tha Roza Kruz de Silva, Ministre e Kulturës.

Qeveria e Angolës ka urdhëruar që të rrënohen të gjitha xhamitë në vend. Sipas Silvas, vendimi është si pjesë e aktiviteteve për ndalimin e sekteve religjioze “jolegale” në vend, transmeton Portalb.

Sipas ministres ky hap ishte i domosdoshëm në luftën kundër fesë që është në kundërshtim me traditat kulturore të Angolës. Presidenti i shtetit Hoze Eduardo dos Santos ka thënë se “ky është fundi i vërtet i ndikimit islam në vendin tonë”.
TE LUMTE ANGOLA

Angola ndalon islamin, rrënon xhamitë 322547 


Angola ndalon islamin, rrënon xhamitë 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21428
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Angola ndalon islamin, rrënon xhamitë

prej Wed 27 Nov 2013 - 11:17
Luan_Valikardi shkruajti:
Legjenda shkruajti:Angola është shteti i parë në botë që ka vendosur të ndalojë islamin me qëllim “ ndalimin e përhapjes së ekstremizmit musliman” shkruan onislam.net.

"Procesi i legalizimit të islamit nuk ka marrë pëlqimin e Ministrisë së Drejtësisë dhe të drejta të njeriut, dhe xhamit do të mbyllen për një kohë të caktuar”, tha Roza Kruz de Silva, Ministre e Kulturës.

Qeveria e Angolës ka urdhëruar që të rrënohen të gjitha xhamitë në vend. Sipas Silvas, vendimi është si pjesë e aktiviteteve për ndalimin e sekteve religjioze “jolegale” në vend, transmeton Portalb.

Sipas ministres ky hap ishte i domosdoshëm në luftën kundër fesë që është në kundërshtim me traditat kulturore të Angolës. Presidenti i shtetit Hoze Eduardo dos Santos ka thënë se “ky është fundi i vërtet i ndikimit islam në vendin tonë”.
TE LUMTE ANGOLA

Angola ndalon islamin, rrënon xhamitë 322547 
Angola ndalon islamin, rrënon xhamitë 322547 


Angola ndalon islamin, rrënon xhamitë 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21428
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Angola ndalon islamin, rrënon xhamitë

prej Wed 27 Nov 2013 - 23:37
Legjenda shkruajti:Angola është shteti i parë në botë që ka vendosur të ndalojë islamin me qëllim “ ndalimin e përhapjes së ekstremizmit musliman” shkruan onislam.net.

"Procesi i legalizimit të islamit nuk ka marrë pëlqimin e Ministrisë së Drejtësisë dhe të drejta të njeriut, dhe xhamit do të mbyllen për një kohë të caktuar”, tha Roza Kruz de Silva, Ministre e Kulturës.

Qeveria e Angolës ka urdhëruar që të rrënohen të gjitha xhamitë në vend. Sipas Silvas, vendimi është si pjesë e aktiviteteve për ndalimin e sekteve religjioze “jolegale” në vend, transmeton Portalb.

Sipas ministres ky hap ishte i domosdoshëm në luftën kundër fesë që është në kundërshtim me traditat kulturore të Angolës. Presidenti i shtetit Hoze Eduardo dos Santos ka thënë se “ky është fundi i vërtet i ndikimit islam në vendin tonë”.
TE LUMTE ANGOLA QE NUK KE MONGOLA... Angola ndalon islamin, rrënon xhamitë 322547 


Angola ndalon islamin, rrënon xhamitë 6ds9w0
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Angola ndalon islamin, rrënon xhamitë

prej Thu 28 Nov 2013 - 0:18
Nuk zhduket ekstremizmi duke shembur xhamiat...suksesi qendron ne parandalimin e ekstremisteve...


Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Angola ndalon islamin, rrënon xhamitë

prej Thu 28 Nov 2013 - 0:44
Qenka vend ne DIKTATURE Angola
Sponsored content

default Re: Angola ndalon islamin, rrënon xhamitë

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi