Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Kështjella më e madhe në botë e ndërtuar vetëm me rërë

prej Mon 25 Nov 2013 - 23:31
Kështjella më e madhe në botë e ndërtuar vetëm me rërë  Ed-594x330Plazhi mbetet një nga destinacionet kryesore të turistëve, ndërsa argëtimi më i madh për fëmijët është ndërtimi i kështjellave të rërës. Por ky është një hobi që e kanë edhe njerëzit e rritur pasi një person në Shtete e Bashkuara të Amerikës ka krijuar kështjellën më të madhe në botë me rërë.
Ed Jarrett e ka quajtur kryeveprën e tij kalaja “Sandy” e marrë nga uragani Sandy i cili shkaktoi vdekjen e 43 personave një vit më parë. Kështjella ka një lartësi prej 11,63 metrash dhe është ndërtuar në plazhin Point Pleasant pranë Nju Jork.
Më poshtë po ju sjellim dy video ku tregohet e gjithë puna që u bë për ndërtimin enjë kështjelle kaq fantastike, ndërsa nismës ju bashkuan edhe vullnetarë.tetovasot


Kështjella më e madhe në botë e ndërtuar vetëm me rërë  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi