Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Ramushi e ka lëshuar rrugën e Zotit!

prej Tue 26 Nov 2013 - 20:32
Imami i Xhamisë së Madhe në Prishtinë në një intervistë për media ka komentuar deklaratat e kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, lidhur me fenë islame. Imami Krasniqi ka vlerësuar se liderët politikë e kanë humbur vizionin dhe orientimin dhe, sipas tij, ata janë lodhur nga dështimet e njëpasnjëshme, ndaj shpëtimin e vetëm, siç ka thënë ai, e shohin në përkrahjen ndërkombëtare.

“Ndaj paraqitja e kujtdo më "katolik se Papa", duke sakrifikuar identitetin e tij fetar për hir të karrierës, e bën njeriun mjaft qesharak e kontrovers para atyre studiuesve që e njohin më mirë së ne historinë e Ballkanit. Duke synuar, si shumë të tjerë, që përmes mohimit të identitetit fetar të fitojnë simpatinë perëndimore, liderët tanë po harrojnë se po humbin ditë e përditë mbështetjen dhe përkrahjen vendore, pra atë të popullit. Ndërsa, me sa di unë, demokraci do të thotë ‘populli sundon’, e jo ‘ndërkombëtarët sundojnë’”, ka thënë Krasniqi.

Sipas tij, deklaratat e Haradinajt se “ai ka lindur mysliman, por s’e di pse është mysliman për shkak se asnjëherë në jetën tij nuk ka qenë në xhami”, do ta dëmtojnë partinë e tij dhe elektoratin potencial. “Në fakt, mendoj se, ai votuesit tashmë i ka të humbur, ata moti ia kanë kthyer shpinën që kur deputetët e tij vollën vrer kundër Islamit dhe myslimanëve dhe që kur partia e tij pranoi zyrtarisht Kqirën (Anton Kqirën) i cili, në stilin e vajtueseve serbe, vajtoi Millosheviqin pse nuk i preu e nuk i griu 1.9 milion shqiptarë myslimanë sikur që i kishte masakruar në Bosnjë”, ka thënë ai.

Gjatë kësaj interviste Krasniqi ka folur edhe se si do të ishte i gatshëm ta presë në xhaminë e tij Haradinajn, ndërsa i ka bërë thirrje këtij të fundit dhe gjithë liderëve politikë të kthehen kah rruga e Zotit.


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
albi6
albi6
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
 <b>Mosha</b> Mosha : 42
<b>Postime</b> Postime : 10
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/11/2013

default Re: Ramushi e ka lëshuar rrugën e Zotit!

prej Tue 26 Nov 2013 - 21:36
Ramush haradinaj do ta pranon gjdo fe vetem e vetem nese derkomtart i premtojn se do te bahet kryminister i kosofes
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Ramushi e ka lëshuar rrugën e Zotit!

prej Tue 26 Nov 2013 - 21:43
I ka dal boja rambos


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Ramushi e ka lëshuar rrugën e Zotit!

prej Wed 27 Nov 2013 - 10:59
Me kto shprehje tua po deshmon se je rrugaq ti ,kujdes Fjalorin


Ramushi e ka lëshuar rrugën e Zotit! 6ds9w0
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 21427
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Ramushi e ka lëshuar rrugën e Zotit!

prej Wed 27 Nov 2013 - 23:35
Dasa shkruajti:I ka dal boja rambos
albi6 shkruajti:ISLAMI esht feja e Zotit  dhe  per gjdo  dit po rritet  numri i besimtarve ka nje perqindje e madhe besimtar katolik si po e pranojn fen e Zotit Islamin
Kur nje mysliman behet i krishtere i del boja ndersa kur nje i krishtere behet mysliman i del ylberi flamurit islam...

Rruga e Zotit eshte njeriu I MIRE, ndersa zgjedhjet e ndryshme njerezore si mysliman / i krishtere / demokrat / diktator/ budalla, jane rruga e njeriut...

SA RRUGACE QE JANE KETA NJEREZ O ZOT!

Stafi te mbaje pergjegjesi mbi shkrimet e anetareve se une keto fjale thashe me siper dhe m'i fshine!

MOS TE PERSERITET.


Ramushi e ka lëshuar rrugën e Zotit! 6ds9w0
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Ramushi e ka lëshuar rrugën e Zotit!

prej Thu 28 Nov 2013 - 13:30
Luan_Valikardi shkruajti:
Dasa shkruajti:I ka dal boja rambos
albi6 shkruajti:ISLAMI esht feja e Zotit  dhe  per gjdo  dit po rritet  numri i besimtarve ka nje perqindje e madhe besimtar katolik si po e pranojn fen e Zotit Islamin
Kur nje mysliman behet i krishtere i del boja ndersa kur nje i krishtere behet mysliman i del ylberi flamurit islam...

Rruga e Zotit eshte njeriu I MIRE, ndersa zgjedhjet e ndryshme njerezore si mysliman / i  krishtere / demokrat / diktator/ budalla, jane rruga e njeriut...

SA RRUGACE QE JANE KETA NJEREZ O ZOT!

Stafi te mbaje pergjegjesi mbi shkrimet e anetareve se une keto fjale thashe me siper dhe m'i fshine!

MOS TE PERSERITET.
Ti nuk mund ta quash askon Rrugaq,e qka ke shkru ti ne e dim,kujdes fjalorin,je ka  e tepron me menqurin tende


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Ramushi e ka lëshuar rrugën e Zotit!

prej Thu 28 Nov 2013 - 18:30
Ramush haradinaj ka dal nga rruga e Zotit dhe u bashkua me djallin e mallkuar per ket aj do ti humb besimatrt musliman si votus dhe po shifet ne votimet e fundit sa komuna i ka humb sepse besimtart musliman jan ne kosove mbi 96%Sponsored content

default Re: Ramushi e ka lëshuar rrugën e Zotit!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi