Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Flokë të lëshuar për në verë

prej Thu 8 Aug 2013 - 10:12
Joshëse dhe gazmore, kthehen ne mode flokët e lëshuar dhe "te pa krehur", për një look natyral style perfekt për ne plazh.

Flokë te lëshuar dhe te krehur, nuk janë me trend, trendi i vitit janë flokët e lëshuar, te cilët krijojnë onde joshëse për ti mbajtur dhe ne plazh. Flokët e drejte dhe pa onde nuk janë bere te "lodhshme". Flokët e drejte zëvendësohen me flokë natyral, kështu qe rruge te lire modeleve natyrale, i indikuar për te gjitha gjatësitë. Flokët e shkurtër ne vere japin një pamje "naive" ndërsa flokët e gjate me onde japin një pamje joshëse.

Ato qe kane flokë kaçurrela natyrale duhet te mundohen ti krehin dhe furçe here pas here, me drejtim nga larte poshtë. Ndërsa për gjatësi, këshillohet te ndryshojnë mënyrën për te nxjerre flokët me drejtim nga jashtë. Disa brande se fundmi kane lancuar disa spray me ujë te kripur, pasi uji me krip tenton ti bej flokët me onde, një nder këto produkte vijnë nga Sephora, L'Oreal dhe Tony Guy.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi