Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Si te kemi floke te shndritshem?

prej Thu 8 Aug 2013 - 10:15
Te kemi floke te shendetshem, te fort dhe te shndritshem? Per shume femra mund te jete vetem nje enderr: ne fakt duhet te perballen me majat e dyfishta, floke qe keputen dhe te thate.

Per floke te shendetshme te forta me se shumti dhe me i mire eshte vaji i ullirit, mund te perdoret ne mbremje perpara se te flini, apo duke i krehur floket me nje kreher me dhembe te medhenj. Pastaj ne mengjes lani floket me nje shampo delikate.

Ndersa per floket me yndyre eshte e rendesishme te perdorni nje shampo me perberje astrogjenesh, te cilen mund ta beni edhe ne shtepi. Per shampon me rozmarin ju nevojitet 20 ml shampo neutro, 1 e verdhe veze, 7 pika vaj rozmarine: ingredientet perzihen se bashku deri sa te keni nje perberje kremoze per te lare floket.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi